pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rysunek architektoniczny w praktyce, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem

Autor książki:

Mirosław Orzechowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 285x205 mm
EAN: 9788301206734
ISBN: 978-83-0120-673-4
Data: 2019-11-29
140.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Co roku setki maturzystów szturmują progi uczelni architektonicznych z nadzieją spełnienia swoich marzeń i wyobrażeń o architekturze. Kandydaci na architektów wiedzą doskonale, że aby ten szturm dał pozytywny rezultat muszą opanować w możliwie najwyższym stopniu sztukę rysunku. Rysunku, który nie jest tylko zbiorem trików, czy chwytów graficznych, których wyuczenie gwarantuje nauczenie się rysowania. Rysunku - związanego z postrzeganiem i poznawaniem rzeczywistości oraz logicznym myśleniem. Rysunku - wpływającego na kształtowanie osobowości człowieka.

Niniejsza książka porusza zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z rysunkiem - jako narzędziem architekta służącym do obrazowania przestrzeni. Prezentowane zagadnienia oparte są o podstawy rozwojowe człowieka, fizjologię widzenia, psychologię, neurobiologię, historię sztuki, historię rysunku architektonicznego, a przede wszystkim o praktykę rysunkową, projektową i dydaktyczną autorów.

Publikacja zawiera bogaty materiał graficzny, obrazujący omawiane zagadnienia, w tym przykładowe rysunki i szkice projektowe autorów książki, architektów i artystów, akademików reprezentujących najstarszą Szkołę rysunku w Polsce powstałą w 1915 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Jest skierowana zarówno do przyszłych architektów - uczniów szkół średnich, którzy zamierzają studiować na wydziałach architektury, studentów, architektów jak i wszystkich, których interesuje rysunek. Informacje i porady zawarte w książce mogą być przydatne wszystkim chętnym do nauki i zrozumienia istoty rysunku jako składnika procesów twórczego myślenia i narzędzia obrazowania przestrzeni.

Książka "Rysunek architektoniczny w praktyce, czyli jak patrzeć ze zrozumieniem" - Mirosław Orzechowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2019 r. Cena 140.32 zł. Zapraszamy na zakupy!