pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Architektura 50 idei, które powinieneś znać
książka:

Architektura 50 idei, które powinieneś znać

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301208226
ISBN: 978-83-0120-822-6
Data:2019-09-11
Cena wydawcy: 49.00 zł zapowiedź

Architektura 50 idei, które powinieneś znać - Philip Wilkinson - opis książki:

Nowe wydanie światowego bestsellera literatury popularnonaukowej, część pasjonującej serii "50 idei, które powinieneś znać".

Jaka jest różnica pomiędzy kolumną dorycką a jońską Jak działa łuk przyporowy Jakimi wytycznymi kieruje się współczesna architektura Czym różni się konserwacja od renowacji Jeżeli kiedykolwiek nurtowały cię te pytania - lub zastanawiałeś się nad tym, kiedy budynek jest po prostu budynkiem, a kiedy stanowi dzieło sztuki - odpowiedzi znajdziesz w tej książce, będącej znakomitym wprowadzeniem w świat architektury.

Prześledziwszy niezliczone metody i sposoby, przy pomocy których ludzkość przez wieki tworzyła i kształtowała nasze środowisko architektoniczne, Philip Wilkinson zwięźle i przystępnie wyjaśnia podstawowe teorie architektury. W tej niezwykle wciągającej narracji znajdziemy fachowe wprowadzenie do trendów najważniejszych w całej historii architektury i do najbardziej reprezentatywnych prac największych architektów.

Poczynając opis od najstarszych starożytnych korzeni architektury, idąc dalej przez jej rewolucyjny rozwój pod koniec XIX wieku, rzeźbiarskie formy ekspresjonistów, do oszczędnych szklano-betonowych budynków stylu międzynarodowego - i wreszcie do ironii i aluzji postmodernizmu i najnowszych wskazań dzisiejszej architektury ekologicznej, niniejszy przewodnik pozwala na zrozumienie architektury i docenienie jej ogromnego wpływu na świat, w którym żyjemy.

50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień - tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych - które od dawna towarzyszą ludzkości w jej misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura każdego początkującego erudyty!

Książka „Architektura 50 idei, które powinieneś znać” - oprawa twarda - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Architektura 50 idei, które powinieneś znać"
Philip Wilkinson - autor m.in.: