pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Rynek. Prywatyzacja. Interes publiczny. Wyzwania urynkowienia usług...
książka:

Rynek. Prywatyzacja. Interes publiczny. Wyzwania urynkowienia usług publicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373836938
ISBN: 978-83-7383-693-8
Data: 2014-02-21
Cena wydawcy: 31.50 złpozycja niedostępna

Rynek. Prywatyzacja. Interes publiczny. Wyzwania urynkowienia usług publicznych - Dawid Sześciło - opis książki:

Książka przedstawia formułowane w ramach nowego zarządzania publicznego sposoby zapewniania obywatelom najważniejszych usług publicznych. Upowszechniło ono pogląd, że proste usługi komunalne, ale także edukacja czy ochrona zdrowia to zadania, które najlepiej zrealizują podmioty prywatne (biznes i sektor pozarządowy) wyłonione przez administrację w konkurencyjnych procedurach. Jak opisywał Tony Judt, takie podejście wyzwoliło nas z przekonania, że państwo gwarantuje najlepsze rozwiązanie wszystkich problemów. Coraz częściej zaczynamy jednak dostrzegać luki i ułomności w prorynkowym nastawieniu do zarządzania publicznego. Przekonujemy się, że potrzebne jest pragmatyczne i poparte doświadczeniem spojrzenie na dylemat: ile państwa, ile rynku w sferze usług publicznych.

To praca ważna, tak dla badaczy usług publicznych, jak i tych, na których spoczywa powinność ich zapewnienia. Tym pierwszym oferuje ona użyteczną teoretyczną perspektywę analityczną. Z kolei dla tych drugich stanowić może zbiór nieocenionych wskazówek, kiedy przychodzi rozstrzygać o formie i zakresie świadczenia usług publicznych. To także pozycja, z którą koniecznie powinni się zapoznać studenci kierunków, na których wykłada się zagadnienia związane z usługami publicznymi. z recenzji dr. hab. Stanisława Mazura, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Książka „Rynek. Prywatyzacja. Interes publiczny. Wyzwania urynkowienia usług publicznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 180 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rynek. Prywatyzacja. Interes publiczny. Wyzwania urynkowienia usług..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Scotland in Europe. Europe in Scotland - okładka książki
Scotland in Europe. Europe in Scotland Aniela Korzeniowska, Izabela Szymańska (red.)