pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ruchliwość przestrzenna mieszkańców gminy podmiejskiej. Na podstawie badań w gminie Dywity

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 358 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788380198845
ISBN: 978-83-8019-884-5
Data: 2018-05-23
35.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Magdalena Sternicka-Kowalska (ur. 1984 r.) - doktor nauk społecznych w zakresie socjologii, absolwentka socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, aktualnie pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Socjologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autorka kilkunastu artykułów opublikowanych w wydawnictwach zwartych oraz czasopismach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Specjalizuje się w socjologii przestrzeni, szczególnie socjologii obszarów wiejskich oraz socjologii miasta. Prezentowana publikacja jest jej pierwszą książką, będącą pokłosiem rozprawy doktorskiej, która otrzymała wyróżnienie w IX edycji konkursu „Polska wieś -dziedzictwo i przyszłość" organizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

W dziedzinie studiów dotyczących przemian w zakresie ruchliwości przestrzennej [...] w ostatnich latach zaobserwowano wyraźny postęp, jednak stan posiadanej wiedzy (zwłaszcza w skali pojedynczej osoby, w skali miasta, gminy, powiatu, województwa czy kraju) na temat przemian w strukturze oraz w intensywności i formach ruchliwości przestrzennej, ich konsekwencji [...], jakie nastąpiły w Polsce w ostatnich dziesięcioleciach, jest nadal niezadowalający. Nie zostały one dotychczas należycie zidentyfikowane i rozpoznane. Niepełna jest wiedza o znaczeniu rożnych współczesnych uwarunkowań demograficznych, politycznych, społecznych [...], osadniczych, gospodarczych [...] i ich wpływie na poziom ruchliwości przestrzennej, zwłaszcza w skali pojedynczej gminy. [...] Wielowymiarowość czynników wpływających na ruchliwość przestrzenną ludności oraz jej skutki (pozytywne i negatywne) sprawia, że jest to temat bardzo trudny do kwantyfikacji i realizacji. Podjęcie przez Autorkę tak wielowątkowego tematu świadczy o jej odwadze naukowej.

Fragment recenzji prof, dr hab. Danieli Szymańskiej

Książka "Ruchliwość przestrzenna mieszkańców gminy podmiejskiej. Na podstawie badań w gminie Dywity" - Magdalena Sternicka-Kowalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 358 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.