pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rozwój nauki w biofilozofii Georges a Canguilhema
Tytuł książki:

Rozwój nauki w biofilozofii Georges a Canguilhema

Autor książki:

Marcin J. Leszczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788382204490
ISBN: 978-83-8220-449-0
Data: 2021-05-04
42.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wielka tradycja Sorbony ucieleśnia się moim zdaniem w osobie Georges a Canguilhema, następcy Gastona Bachelarda jako dyrektora Instytutu historii nauki i techniki uniwersytetu w Paryżu. Za granicą Francji i być może też w swoim kraju pozostaje wśród powojennych klasyków do czytania najbardziej niedoceniany. [] W moich oczach Georges Canguilhem jest jednym z najważniejszych historyków nauki, których wydała Europa. Charakterystyczna dla jego badań mieszanka oryginalności i precyzji była czymś unikalnym. Ogromnie mnie cieszyła znajomość z epistemologiem, wielkim naukowcem, a jednocześnie człowiekiem prawym, pełnym uczciwości i szlachetności, odważnym członkiem Ruchu Oporu.
Wolf Lepenies
Qu est-ce qu un intellectuel europen, s. 17
Biofilozofia rozwijana przez Georges a Canguilhema pozostaje koncepcją szerzej nieznaną, a jej autor pojawia się raczej na marginesie, gdy mowa jest o innych filozofach francuskich. Bez wątpienia znajomość poglądów Canguilhema wyjaśnia wiele zjawisk w powojennej historii intelektualnej we Francji. Jednakże i bez tego kontekstu oryginalne filozoficzne dokonania Canguilhema posiadają niezwykłą wręcz aktualność w dobie posthumanizmu, transhumanizmu i potrzeby stworzenia filozofii techniki. W tej książce staram się zrekonstruować te elementy Canguilhemowskiej koncepcji, które posłużą mi do odpowiedzi na pytanie: na czym polega i przez co jest umożliwiony rozwój nauki

Książka "Rozwój nauki w biofilozofii Georges a Canguilhema" - Marcin J. Leszczyński - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2020 r. Cena 42.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Filozofia nauki - okładka książki

Filozofia nauki

Michał Heller