pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rozmowy o rozwoju osobowym
Tytuł książki:

Rozmowy o rozwoju osobowym

Autor książki:

Maria Jarymowicz, Anna Szuster

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788323516248
ISBN: 978-83-2351-624-8
Data: 2014-10-17
37.24  39.00  1.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rozmowy o rozwoju osobowym - opis książki:

Rozmowy to rozważania, a zarazem sposób na podzielenie się myślami na temat właściwości psychiki człowieka, które wyznaczają to, kim jest, oraz to, kim i jakim stać się może w relacjach z innymi ludźmi. Autorki przedstawiają przemyślenia powiązane głównie z badaniami w dziedzinie psychologii osobowości i psychologii społecznej, prowadzonymi na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, począwszy od lat 70. ubiegłego wieku. Formułowane tezy bazują więc na studiach z określonego miejsca i czasu. Autorki mają jednak nadzieję, że odwołania do szerszej literatury zilustrują też po części ogólny stan wiedzy psychologicznej i dadzą więcej przesłanek do refleksji nad kwestiami, które podejmują.

Rozważania dotyczą tego, jak rozwija się człowiek - jego umysł (o którym ma niewielką wiedzę i nad którym ma ograniczoną władzę) oraz on sam jako świadomy siebie i świata podmiot. Odwołują się do pojęcia rozwoju osobowego, by uwypuklić znaczenie aktywnego i zdolnego do refleksji podmiotu, mającego wpływ na przemiany samego siebie w różnych fazach życia.

Książka "Rozmowy o rozwoju osobowym" - Maria Jarymowicz, Anna Szuster - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2014 r. Cena 37.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]