pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pierwszy bilans po apokalipsie
Tytuł książki:

Pierwszy bilans po apokalipsie

Autor książki:

Frederic Beigbeder

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788373925007
ISBN: 978-83-7392-500-7
Data: 2014-10-23
25.20  36.00  10.8 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni
E-booki, audiobooki, teksty w Wordzie i pdf-y Czy książka papierowa przetrwa A może koszmarny świat przyszłości opisany w powieści Raya Bradbury ego 451° Fahrenheita z wolna zaczyna się urzeczywistniać Frédéric Beigbeder uważa, że w tych niebezpiecznych czasach powinien bronić swoich kolegów po piórze, twórców - jak nazywa tradycyjne książki - papierowych tygrysów .

Najpierw, w 2002 roku, w tomie Dernier inventaire avant liquidation (Ostatni inwentarz przed likwidacją) ustosunkował się do wyników przeprowadzonego przez Le Monde i Fnac plebiscytu, w którym francuscy czytelnicy wybrali pięćdziesiąt najważniejszych, ich zdaniem, dzieł literackich XX wieku. Obecnie postanowił stworzyć własny wykaz. I tak otrzymaliśmy listę jego stu ulubionych książek, które trzeba przeczytać na papierze, zanim będzie za późno .

Czytelnicy znający twórczość Beigbedera z pewnością się domyślają, że tak niespokojny duch jak on nie mógł nam zaserwować przykładnego, tradycyjnego katalogu szacownych klasyków. Kryteria, jakimi się posłużył przy porządkowaniu swojego spisu, obejmującego książki powstałe w XX i na początku XXI wieku, mogą wzbudzić ironiczne uśmieszki - jeśli nie wręcz dreszcz grozy - u literackich ortodoksów. Żeby nie psuć czytelnikom przyjemności, możemy jedynie zdradzić, że pierwszym warunkiem był wygląd autora. W efekcie otrzymaliśmy frapujący miszmasz, w którym niemal pomnikowi pisarze w rodzaju Hemingwaya, Fitzgeralda, Apollinaire a czy Gide a sąsiadują z twórcami, o których wielu z nas być może nigdy nawet nie słyszało. Dowcipną i erudycyjną książkę Beigbedera można potraktować jako nieco zwariowany przewodnik po zaskakującym i przebogatym świecie

Książka "Pierwszy bilans po apokalipsie" - Frederic Beigbeder - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2014 r. Cena 25.20 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Frederic Beigbeder - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Francuska powieść - okładka książki

Francuska powieść

Frederic Beigbeder
Produkty podobne:
Szkło. Człowiek honoru - okładka książki

Szkło. Człowiek honoru

Paweł Mossakowski
Traktat o łuskaniu fasoli - okładka książki

Traktat o łuskaniu fasoli

Wiesław Myśliwski
Sztuka powieści - okładka książki

Sztuka powieści

Milan Kundera
Różany eter - okładka książki

Różany eter

Julia Gambrot
Zielone kalosze - okładka książki

Zielone kalosze

Wanda Szymanowska
Kuzynka Phillis - okładka książki

Kuzynka Phillis

Elizabeth Gaskell