pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rozliczanie totalitarnej przeszłości: karanie i upamiętnianie zbrodni

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 307 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365972491
ISBN: 978-83-65972-49-1
Data: 2021-04-06
Cena wydawcy: 20.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Publikacja „Rozliczanie totalitarnej przeszłości: karanie i upamiętnianie zbrodni” jest trzecią z cyklu „Kara, pamięć i polityka: rozliczenia z przeszłością po II wojnie światowej”. Autorzy przedstawiają w niej pięć artykułów należących do kilku różnych obszarów badanych w ramach projektu. Wszystkie zostały opracowane w oparciu o istniejącą literaturę przedmiotu, mają charakter przede wszystkim faktograficzny i narracyjny, a ich autorzy koncentrowali się na warstwie informacyjnej.

Od wielu lat w życiu publicznym i społecznym licznych krajów istotną rolę odgrywają problemy związane z nieodległym czasem minionym, ze zjawiskami, które opatrzyć można ogólnym mianem „złej przeszłości”. Jedną z konsekwencji upadku systemów będących nośnikami takiej przeszłości jest rozpoczęcie procesu ich rozliczania. i choć zjawisko nie jest nowe, to we współczesnym świecie wytrwałość w podejmowaniu tego rodzaju działań jest wyjątkowa. Celem projektu „Kara, pamięć i polityka: rozliczenia z przeszłością po II wojnie światowej” jest analiza zakresu podobieństw i różnic w mechanizmach, formach i tempie prawnych, politycznych i symbolicznych rozliczeń ze „złą przeszłością” w krajach europejskich od czasów II wojny światowej aż do dnia dzisiejszego.

Książka "Rozliczanie totalitarnej przeszłości: karanie i upamiętnianie zbrodni" - Andrzej Paczkowski, Bartłomiej Różycki, Łukasz Jasiński, Paweł Machcewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 307 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]