pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Robotnicza spółdzielnia wydawnicza Prasa - Książka - Ruch. Studium...
książka:

Robotnicza spółdzielnia wydawnicza Prasa - Książka - Ruch. Studium wybranych problemów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 145 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376389332
ISBN: 978-83-7638-933-2
Data: 2017-07-07
24.96  28.00  3.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Robotnicza spółdzielnia wydawnicza Prasa - Książka - Ruch. Studium wybranych problemów - Marta Polaczek-Bigaj - opis książki:

Książka Marty Polaczek-Bigaj Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza „Prasa – Książka –Ruch”, studium wybranych problemów jest kontynuacją poprzedniej monografii Autorki, poświęconej historii RSW od momentu jej powstania do likwidacji. Autorka podjęła w niej trzy wybrane wątki z bogatej i ciągle jeszcze nieopisanej w pełni historii RSW i poddała je szczegółowej analizie. Pierwszym z nich jest historia tygodnika „Polityka”, jego rola w systemie prasowym PRL i źródła sukcesu po likwidacji RSW. Drugi wątek dotyczy działalności działu poligrafii RSW, jego rozwoju i problemów. Trzeci poświęcony został rywalizacji krakowskich dzienników: partyjnej „Gazety Krakowskiej” i nieobciążonego peerelowską przeszłością „Czasu Krakowskiego”, z której zwycięsko wyszła ta pierwsza.

Wielką zaletą tej publikacji, podobnie zresztą jak i poprzedniej poświęconej RSW, jest wykorzystanie w niej, oprócz dokumentów i literatury przedmiotu, także autorskich wywiadów z osobami pracującymi w RSW i udostępnionych przez nie Autorce przechowywanych w prywatnych archiwach materiałów.

Prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Pokorna-Ignatowicz

Książka „Robotnicza spółdzielnia wydawnicza Prasa - Książka - Ruch. Studium wybranych problemów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 145 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Robotnicza spółdzielnia wydawnicza Prasa - Książka - Ruch. Studium..."
Marta Polaczek-Bigaj - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: