pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Religia Święci i błogosławieni cz. 1. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 76 s.
Wymiar: 225x305 mm
EAN: 9788381446532
ISBN: 978-83-8144-653-2
Data: 2022-01-28
26.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Publikacja jest propozycją pomocy dydaktycznej w formie kart pracy dla nauczycieli, opiekunów oraz rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Przybliża wybrane postaci świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Każdy temat poświęcony konkretnemu świętemu zilustrowany jest dużymi zdjęciami i rysunkami, zawiera łatwy do czytania tekst wprowadzający oraz tekst do czytania uczestniczącego z symbolami komunikacji alternatywnej PCS. Wykorzystanie tych unikatowych symboli pomaga uczniom lepiej zrozumieć treść lekcji oraz samodzielnie wypowiadać się na omawiany temat. Teczka zawiera ponadto propozycje zadań do wykonania, puzzle, kolorowanki, rebusy, wycinanki quizy itp. Pomagają one utrwalić wydarzenia z życia świętych i ich przesłanie. Nauczyciel może korzystać z gotowych poleceń i zadań lub je wybierać i modyfikować.

Część 1 zawiera materiały dotyczące: św. Teresy z Kalkuty, św. Stanisława Kostki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Franciszka z Asyżu, św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II, św. Mikołaja (biskupa), św. Jana Bosco, św. Dominika Savio, św. Wojciecha, bł. Carla Acutisa, bł. Jerzego Popiełuszki, bł. Karoliny Kózkówny.

Książka "Religia Święci i błogosławieni cz. 1. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się" - praca zbiorowa - oprawa Miękka - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 76 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.81 zł. Zapraszamy na zakupy!