pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Refleksje nad sensem i celem życia
książka:

Refleksje nad sensem i celem życia

Dane szczegółowe:
Wydawca: SORUS
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 164 s.
EAN: 9788389949653
ISBN: 978-83-8994-965-3
Data: 2009-09-17
pozycja niedostępna

Refleksje nad sensem i celem życia - Adam Bartniczak - opis książki:

"To wiara religijna daje nam akceptację życia. Można wierzyć, że jest jakiś sens w świecie i jego dziejach, i w naszych dziejach prywatnych - na przekór różnym przeciwnościom życia, przeciw okropności historii. [...] Religia jest nie tylko ważna, ale wręcz niezbędna do tego, żebyśmy owo poczucie sensu mieli".
Leszek Kołakowski w rozmowie z ks. Adamem Bonieckim
"Tygodnik Powszechny" 2007, nr 22
Zmotywowani słowami Leszka Kołakowskiego proponujemy młodzieży, rodzicom i wychowawcom Refleksje nad sensem i celem życia. Książka ma pomóc w rozstrzyganiu problemów egzystencjalnych, wyborze światopoglądu i systemu wartości oraz kształtowaniu podstaw do świadomego wyboru drogi życiowej.
Wyjaśnienie istoty naukowych koncepcji wszechświata oraz właściwości materii nieożywionej i ożywionej Autor łączy z religijną refleksją. Prezentuje historię rozwoju wierzeń religijnych i charakteryzuje istotę każdej z głównych religii świata. Skupia się w szczególności na historii chrześcijaństwa i wyjaśnieniu praktyk religijnych w Kościele katolickim. Odnosi się także do praktyk okultystycznych i spirytystycznych oraz synkretycznych ruchów religijnych i kulturowych (np. New Age). Książkę zamyka rozdział zawierający uwagi i wskazówki dotyczące życia we współczesnym świecie ery globalizacji, laicyzacji, dominacji mediów i rozluźnienia więzi rodzinnych.
Tekst jest napisany w łatwy w odbiorze sposób, żywym, pozbawionym nadmiaru terminologii językiem, co powinno ułatwić czytelnikowi zrozumienie treści i skupienie się na refleksji nad swoim własnym życiem, jego sensem i wyborem celu oraz zainspirować do sięgnięcia po inne opracowania dla wzbogacenia swojej wiedzy.
Autor przekonuje, że wiara i naukowa wiedza nie muszą być powodem światopoglądowych rozterek.

Książka „Refleksje nad sensem i celem życia” - oprawa miękka - Wydawnictwo SORUS.

Książka posiada 164 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Refleksje nad sensem i celem życia"