pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Recepcja włoskiej kultury intelektualnej w krakowskim środowisku uniwersyteckim....
Tytuł książki:

Recepcja włoskiej kultury intelektualnej w krakowskim środowisku uniwersyteckim. w drugiej połowie XIV i w pierwszej połowie XV wieku

Autor książki:

Anna Horeczy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Historii PAN
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 459 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788365880864
ISBN: 978-83-6588-086-4
Data: 2021-04-21
46.32  57.00  10.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka przedstawia zagadnienie recepcji włoskiej kultury intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem nowej humanistycznej retoryki, w szeroko pojętym krakowskim środowisku uniwersyteckim w drugiej połowie XIV i pierwszej połowie XV w. Omówione zostały wybrane kwestie związane z procesem recepcji kultury - grupa Polaków studiujących we Włoszech jako pośredników tegoż zjawiska, manuskrypty wywodzące się od hipotetycznego rękopisu Jana z Ludziska zawierającego włoską kolekcję retoryczną przywiezioną z Padwy jako nośniki, a także obecność dzieł wybitnego humanisty florenckiego Leonarda Bruniego w Krakowie jako miernik zasięgu humanistycznych wpływów. Recepcja kultury ukazana została jako zjawisko złożone, uwarunkowane wieloma czynnikami, którego nie można uchwycić jedynie za pomocą prostych kwestionariuszy i tradycyjnych metod badawczych, takich jak statystyczno-propozopograficzna czy ujęć o charakterze katalogowym.

Książka "Recepcja włoskiej kultury intelektualnej w krakowskim środowisku uniwersyteckim. w drugiej połowie XIV i w pierwszej połowie XV wieku" - Anna Horeczy - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Historii PAN. Książka posiada 459 stron i została wydana w 2021 r. Cena 46.32 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wiara Słowian - okładka książki

Wiara Słowian

Tomasz J. Kosiński
Produkty podobne:
Kasztelania tarska - okładka książki

Kasztelania tarska

Czesław Hadamik
Czechy i Polska między Wschodem - okładka książki

Czechy i Polska między Wschodem i Zachodem - średniowiecze...

Tomasz Ciesielski (red.), Wojciech Iwańczak (red.)