pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Radość doskonała płynie z Krzyża

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bratni Zew
Oprawa: miękka
Ilość stron: 118 s.
Wymiar: 125x205 mm
EAN: 9788388903137
ISBN: 83-88903-13-6
Data: 2006-04-25
Cena wydawcy: 18.50 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Często w życiu chrześcijanina pojawiają się – czy to z wyboru, czy ze względu na powstałe okoliczności – chwile, w których należałoby się zatrzymać, aby odnaleźć właściwy kierunek, w którym trzeba dalej iść. Rodzą się wtedy pytania: "Panie, gdzie mnie prowadzisz? Do jakiego celu podąża moja droga? Jak mogę ocenić słuszność moich kroków?” Może się zdarzyć, iż pod presją licznych i zróżnicowanych oczekiwań przyjęte kryteria oceny własnego życia i jego sensu tracą wymowę ewangeliczną i przyjmują ton innego rodzaju.
Dlatego też konieczne jest przypomnienie o wyjątkowości i oryginalności drogi chrześcijańskiej, której centrum jest upodobnienie się do Chrystusa ukrzyżowanego.
W szkole świętego Franciszka z Asyżu, nieustannie skierowanego ku kontemplacji i naśladowaniu Chrystusa w pokorze Jego wcielenia i męki, aż do zjednoczenia się z Bogiem objawionym przez dar stygmatów, wyjątkowość podążania w kierunku dojrzałości chrześcijańskiej jest proponowana ze szczególną jasnością.
Mając świadomość, iż powyższe mocne słowa zainteresują, przyciągnął i będą wspierać w konfrontacji z życiem wiele osób, pragniemy wszystkim udostępnić owoce doświadczenia wielkich współczesnych Mistrzów życia wewnętrznego.
FRAGMENT
Doświadczenie wiary świętego Franciszka jest niewątpliwe bardzo bogate: Franciszek jest człowiekiem swoich czasów i włącza się w sprzeczności i w napięcia włoskich miast-komun i kupców, ale jednocześnie staje się wyrazicielem najgłębszych aspiracji duchowych tamtej epoki.
Jest również człowiekiem naszych czasów, zdolnym przechwycić niepokoje i oczekiwania wielu mężczyzn i kobiet, przeżywających rozczarowania i zniechęcenia, a także poszukujących tego, co może prawdziwie napełnić ich zaufaniem i nadzieją, pokładanymi w przemijającej rzeczywistości i licznych planach życiowych.
Przeżywanie służby w dzisiejszym świecie, głoszenie Ewangelii Krzyża, który jest pięknem ukrzyżowanej Miłości, sprawienie, aby przypowieść o losach Franciszka rozbrzmiewała także w naszym życiu, jest trudnym i jednocześnie fascynującym wyzwaniem dla naszej wiary.
Zwróćmy szczególną uwagę na dwa momenty jego ziemskiej wędrówki, które mają znaczenie symboliczne i jednocześnie syntetyczne: dar stygmatów otrzymany na górze Alwernia oraz ułożenie, już niemal pod koniec życia pieśń pt.: "Pieśń słoneczna albo pochwała stworzenia”.
Iść za Jezusem – ubogim i ukrzyżowanym Dar otrzymany na Alwerni wyraża przede wszystkim w sposób widoczny i definitywny napięcie, jakie nieustannie prowadziło Franciszka, pragnienie pójścia za Jezusem i upodobnienie się do Niego – biednego i ukrzyżowanego.
Widzialnym wyrazem tego gorącego pragnienia są znaki cierpienia na jego ciele: Franciszek pozostaje zasadniczo ubogim, czyli człowiekiem żyjącym nadzieją, całkowicie zawierzającym Bogu, kimś, kto nie liczy na siebie samego i nie szuka pewności w sobie, ani w tym co ma, ani w tym, czym jest, ani w tym, co wie, ale wszystko otrzymuje od Boga Ojca i Jemu całkowicie ufa.

Książka "Radość doskonała płynie z Krzyża" - Carlo M. Martini, o. Raniero Cantalamessa OFMCap - oprawa miękka - Wydawnictwo Bratni Zew.

Spis treści:

Pan "włożył w moje usta spiew nowy.."
Uwielbienie Boga Najwyższego
Pieśń słoneczna
"Pochwalony bądź, Panie mój..."
"To jest mój testament"
Siła i mądrość u człowieka..."
Jak św. Franciszek wędrował z br. Leonem
"Radość doskonała..."
"Piekno to ukrzyżowana miłość"
Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]