pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pasterze i Rybacy. Rekolekcje dla biskupów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788381444958
ISBN: 978-83-8144-495-8
Data: 2022-08-22
28.55  44.00  15.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest propozycją tygodniowych rekolekcji ze słynnym kaznodzieją Domu Papieskiego kard. Ranierem Cantalamessą skierowaną głównie do kapłanów, zakonników i kandydatów do kapłaństwa. Rozważania te są bowiem zapisem rekolekcji wygłoszonych dla biskupów amerykańskich w 2019 roku w Chicago. Dotyczą dwóch zasadniczych kwestii istotnych dla kapłana: osobistego uświęcenia, czyli odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być z Jezusem, oraz jego działalności duszpasterskiej wyrażającej się w stwierdzeniu iść i głosić. Jak sugeruje tytuł książki, ma on być pasterzem i rybakiem, czyli głosić słowo i udzielać sakramentów tym, którzy trwają w Kościele, oraz szukać tych, którzy są od niego daleko. Ciekawym dodatkiem do treści rekolekcji są katechezy mistagogiczne o Eucharystii.
Odbiorcy książki:
biskupi, kapłani, zakonnicy i kandydaci do kapłaństwa,
wierni świeccy, członkowie instytutów życia konsekrowanego.
Dlaczego warto przeczytać tę książkę
Książka tchnie radością ewangeliczną autora i daje czytelnikowi okazję do zetknięcia się z oryginalnością jego przepowiadania. Autor wykorzystuje w nim swoje czterdziestoletnie doświadczenie głoszenia słowa Bożego w różnych krajach świata. Ten swoisty podręcznik do ćwiczeń duchowych może zainteresować osoby duchowne i być wykorzystywany podczas rekolekcji dla biskupów, kapłanów i czy zakonników. Może też, jak przekonuje autor, być cenną pomocą w rozwoju duchowym dla osób świeckich.

Książka "Pasterze i Rybacy. Rekolekcje dla biskupów" - o. Raniero Cantalamessa OFMCap, Krzysztof Stopa - oprawa miękka - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]