pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Python z życia wzięty. Rozwiązywanie problemów za pomocą kilku linii kodu

Autor książki:

Lee Vaughan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 170x230 mm
EAN: 9788328383463
ISBN: 978-83-2838-346-3
Data: 2022-02-02
54.92  79.00  24.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Po nauczeniu się podstaw Pythona przychodzi czas na coś poważniejszego. Umiesz już napisać kilkanaście linii kodu, który działa zgodnie z oczekiwaniami, znasz składnię języka i wiesz, jakie możliwości oferuje. Być może nawet traktujesz tworzenie kodu w Pythonie jako świetną zabawę. W każdym razie, skoro znasz już podstawy, możesz się zająć prawdziwymi projektami. Dzięki nim nie tylko rozwiążesz palące problemy codziennego życia, ale również nauczysz się tworzyć kompletne, funkcjonalne programy. Programy, które będą działać.

Ta książka jest sposobem na dalszą naukę programowania poprzez realizację projektów. Każdy z nich został wyjaśniony krok po kroku, opisano też sposoby korzystania z licznych bibliotek i pakietów Pythona. Dzięki projektom dowiesz się, jak wykorzystywać programowanie do realizacji eksperymentów, testowania teorii, naśladowania natury lub po prostu do zabawy. Nabierzesz wprawy w pracy z bibliotekami i modułami Pythona, nauczysz się także pożytecznych skrótów, przydatnych funkcji i innych pomocnych technik. W efekcie lektury w łatwy sposób zrealizujesz zadania, które kiedyś spędzały sen z powiek geniuszom - a to dopiero początek przygody z Pythonem!
Dzięki książce dowiesz się, jak:
używać bibliotek: matplotlib, Num Py, Bokeh, pandas, Requests, Beautiful Soup i turtle
tworzyć szyfry, szyfrować i odszyfrowywać wiadomości
przetwarzać język naturalny i pisać kod do rozpoznawania obrazów
pisać programy wykrywające i śledzące obiekty
korzystać z narzędzi do analizy i wizualizacji danych
Python. Być może polegniesz, a może Ci się uda!
O autorze
Lee Vaughan jest emerytowanym geologiem, programistą, wielbicielem kultury popularnej, nauczycielem i autorem książek. Wcześniej pracował w Exxon Mobil, gdzie tworzył i recenzował skomplikowane modele komputerowe, rozwijał i testował oprogramowanie, a także szkolił geologów i inżynierów. Mieszka w The Woodlands w Teksasie.

Książka "Python z życia wzięty. Rozwiązywanie problemów za pomocą kilku linii kodu" - Lee Vaughan - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 54.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]