pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Psychoza czy opętanie. Psychologia jungowska wobec wyzwań cywilizacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eneteia
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788361538844
ISBN: 978-83-6153-884-4
Data: 2017-09-04
26.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorzy książki ukazują kulturę jako scenę ludzkiego dramatu, skupiając się na doświadczeniach granicznych, które są opisywane jako psychoza, obłęd lub opętanie. W polskiej narracji psychiatrycznej, terapeutycznej i kulturowej rzadko podejmowany jest wątek psychopatologii rodzinnej, który dotyka kulturowego i religijnego tabu i zakazu mówienia o obłędzie.

Zwraca uwagę temat terapii ludzi wracających z wojny i sacrum wojny oraz problem wynikający z "analnego opętania". Analizowane są patologie w religii, kulturze i polityce. Dyskutowany jest problem psychozy tłumu, partycypacji mistycznej i zbiorowego Cienia oraz systemy kontroli indywidualnego i zbiorowego Cienia w oparciu o figurę szatana.

Rozmowy wskazują na pozytywną rolę miłości i wolności w życiu człowieka. One wzmacniają jego sens. Przekraczając różne bariery u kresu swojej życiowej wędrówki, człowiek zbliża się do ojcowskiego i macierzyńskiego obrazu życia, także w archetypie Boga.

Książka "Psychoza czy opętanie. Psychologia jungowska wobec wyzwań cywilizacji" - Zenon W. Dudek, Sławomir Rusin - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Eneteia. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2017 r. Cena 26.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.