pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Archetypy mity symbole. Refleksje jungowskie o psyche

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eneteia
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 203 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788361538943
ISBN: 978-83-6153-894-3
Data: 2019-06-05
29.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rozmowy tworzące tę książkę łączy próba spojrzenia na człowieka, historię i religię z perspektywy teorii archetypów Junga. Tematy dialogów dotykają kwestii granicznych, odsłaniają naturę procesów inicjacyjnych, otwierają na poznanie siebie.

Uniwersalny wymiar dramatu życia odbija się w symbolach, rytuałach i codziennych działaniach, a doświadczenia psychoterapii pomagają to lepiej zrozumieć. Książka pobudza wyobraźnię do archetypowego spojrzenia na duchowe wyzwania epoki.

* * *
Wiele jest na świecie książek ciekawych, niewiele ciekawych i mądrych. Archetypy, mity, symbole niewątpliwie należą do tej drugiej kategorii. Uważny czytelnik pierwszej partii rozmów Mai Jaszewskiej z Zenonem Waldemarem Dudkiem na pewno dostrzeże wychodzące z europejskiego odrodzenia i oświecenia fantazmaty raju wzywające ludzi, by stali się jak bogowie. Dziś raj się ziścił, lecz tylko w postaci powierzchownych namiastek. Fantazmaty owocują wybujałym indywidualizmem, narcyzmem i sobiepańskim stylem życia.

W częściach dalszych książki czytelnik zostawi narcyzm i kult wiecznego postępu, by zagłębić się w archetypowy cud wewnętrznej przemiany, oczyszczenie, mit archaicznego bohatera, Junga teorię snów, która sięga głębi nie tylko ludzkiej jednostki, lecz także człowieczeństwa. I wreszcie, na koniec, dotknie niezabliźnionej rany Katynia, która jak ostry cierń utkwiła w polskiej świadomości i nieświadomości. Te wszystkie rozmowy dają nie tylko do myślenia, ale skłaniają do wewnętrznej podróży.

Dr Krzysztof Dorosz

Książka "Archetypy mity symbole. Refleksje jungowskie o psyche" - Zenon W. Dudek, Maja Jaszewska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Eneteia. Książka posiada 203 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.