pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Psychopatologia
Tytuł książki:

Psychopatologia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 864 s.
Wymiar: 200x250 mm
EAN: 9788365676528
ISBN: 978-83-6567-652-8
Data: 2017-01-10
110.96  149.00  38.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Najważniejsza zmiana w dziedzinie psychopatologii dokonała się na skrzyżowaniu biologii i psychologii. Nowe odkrycia neuronauki wywołały rewolucję w sposobie myślenia badaczy o wzajemnym oddziaływaniu procesów biologicznych i psychicznych. Nowe i często skuteczniejsze sposoby leczenia pacjentów zmieniły również nasze poglądy na wzajemne oddziaływanie przyczyn wielu zaburzeń psychicznych. [...] Oddziaływania te są naprawdę głębokie. Wielu naukowców jest przekonanych, że znajdujemy się u progu przełomowych odkryć dotyczących interakcji pomiędzy psychologią a biologią. Wielu zauważa, że nie trzeba już pytać o naturę i wychowanie, ale raczej o wzajemne oddziaływanie umysłu i ciała, doświadczenia i czynności mózgu. Psychopatologia odzwierciedla zmiany, jakie zaszły w tej dziedzinie. [...] Czytelnik odbywa podróż przez wszystkie poziomy naszego istnienia - od aktywności komórkowej po działanie genów, hormonów i substancji chemicznych w mózgu do wpływu środowiska społecznego. Przybliżamy nowe horyzonty wyznaczone przez neuronaukę behawioralna, która próbuje odkryć, w jaki sposób interakcje człowieka ze środowiskiem fizycznym i społecznym stapiają się z ekspresją tysięcy genów, zawierających wzorzec dla mózgu.

Z przedmowy
Już pierwsze amerykańskie wydanie tego podręcznika, z roku 1984, zyskało powszechne uznanie - przede wszystkim dlatego, że zaprezentowano w nim nowatorskie podejście uwydatniające teorie i metody leczenia najtrafniej dobrane do poszczególnych zaburzeń. W najnowszym, czwartym uaktualnionym wydaniu autorzy zgłębiają wzajemne relacje pomiędzy psychicznymi a biologicznymi podstawami zachowania człowieka, przedstawiają nowe trendy w tej dziedzinie oraz wyzwania, przed jakimi stają naukowcy i klinicyści, a także ukazują wpływ zaburzeń psychicznych na pacjentów, ich rodziny i społeczeństwo.

Książka "Psychopatologia" - Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker, David L. Rosenhan - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 864 stron i została wydana w 2017 r. Cena 110.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker, David L. Rosenhan - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Psychologia starzenia się i strategie - okładka książki

Psychologia starzenia się i strategie dobrego...

Aleksandra Błachnio, Karolina Kuryś-Szyncel, Emilia Martynowicz, Aldona Molesztak
Produkty podobne: