pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pozytywne interwencje psychologiczne. Dobrostan a zachowania intencjonalne
Tytuł książki:

Pozytywne interwencje psychologiczne. Dobrostan a zachowania intencjonalne

Autor książki:

Łukasz D. Kaczmarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377858691
ISBN: 978-83-7785-869-1
Data: 2016-04-05
34.71  45.00  10.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pozytywne interwencje można zdefiniować jako inicjowane przez psychologa lub stosowane w ramach samopomocy, uzasadnione teoretycznie i empirycznie aktywności promujące pozytywne emocje, przekonania lub działania, które prowadzą do wzrostu poziomu szczęścia u osób zdrowych i mogą być skuteczne również w grupach klinicznych. Psychologia pozytywna ukuła termin "pozytywne interwencje", aby reaktywować, zintegrować i rozwijać badania nad metodami zwiększania szczęścia, a także jako uzupełnienie klasycznych form pomocy psychologicznej ukierunkowanej na redukcję różnych postaci cierpienia. W ten sposób pozytywne interwencje wpisują się w nurt refleksji poświęconej zdrowiu psychicznemu definiowanemu za pomocą dwóch względnie niezależnych od siebie wymiarów ludzkiej psychiki: jako brak zaburzeń psychicznych oraz obecność dobrostanu.

"Łukasz Kaczmarek pokazuje, jak podejście zwane psychologią pozytywną łączyć z wiedzą o teorii intencjonalnych zachowań i koncepcjach dobrostanu. Monografia ta wyróżnia się w obszarze badań dotyczących psychologii pozytywnej. Podaje wiele możliwości stosowania tej wiedzy w praktyce, ale różni się od popularnych poradników poziomem, precyzją, krytycyzmem. Autor nie unika trudnych pytań: czytelnik musi się zastanowić choćby nad tym, czy szczęście powinno być promowane. Lektura tej książki jest przyjemna i skłania do refleksji. Zachęca też do podjęcia badań empirycznych nad pozytywnymi interwencjami".

prof. dr hab. Helena Sęk

Książka "Pozytywne interwencje psychologiczne. Dobrostan a zachowania intencjonalne" - Łukasz D. Kaczmarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2016 r. Cena 34.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pozytywne interwencje psychologiczne. Dobrostan a zachowania intencjonalne"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Senior zalogowany - okładka książki
Senior zalogowany Barbara Szmigielska (red.)
Psychologiczne konteksty internetu - okładka książki
Psychologiczne konteksty internetu Barbara Szmigielska (red.)