pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Psychologia w zawodzie i w pracy opiekuna medycznego
Tytuł książki:

Psychologia w zawodzie i w pracy opiekuna medycznego

Autor książki:

Joanna Kliszcz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374897785
ISBN: 978-83-7489-778-5
Data: 2019-01-29
5.27  47.83  42.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Psychologia w zawodzie i w pracy opiekuna medycznego - opis książki:

Jakie kwalifikacje powinien mieć opiekun medyczny? Na jakie trudności jest narażony w swojej pracy? W jaki sposób rozmawiać ze starszymi osobami? Jak komunikować się z rodziną podopiecznego? Jak poradzić sobie z chorobą najbliższych?
Z roku na rok rośnie liczba osób starszych w naszym społeczeństwie. Opieka nad nimi to bardzo ważny i trudny społecznie temat. Joanna Kliszcz wskazuje główne przyczyny rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowanych opiekunów medycznych i dokładnie omawia ich rolę. Zauważa duże znaczenie pracy opiekuna zarówno w ujęciu medycznym, jak i społecznym, a także przybliża najważniejsze kompetencje i cechy osoby pełniącej tę funkcję.
Autorka opisuje kolejne etapy rozwoju psychofizycznego człowieka oraz pomaga zrozumieć, jak funkcjonuje jego psychika w zależności od wieku i na czym skupiają się jego działania. Zwraca także uwagę na najczęstsze choroby i dysfunkcje dotykające osoby starsze. Tłumaczy, z jakimi problemami wiąże się ten etap życia. Następnie pokazuje dualizm i złożoność relacji opiekun podopieczny.
Książka dostarcza również informacji o tym, jak komunikować się ze starszą osobą, uwzględniając typowe dla tego wieku blokady. Pomaga wypracować najlepszy model rozmowy, komfortowy dla obu stron. Przedstawiono w niej także zasady komunikacji z rodziną podopiecznego i najczęstsze błędy w tym zakresie. Autorka omawia też obciążenia psychofizyczne towarzyszące pracy opiekuna, szczegółowo opisując najpowszechniejsze zagrożenia. Podpowiada, jak poradzić sobie z chorobą rodziców czy dziadków. Porusza także trudny temat dylematów etycznych w pracy opiekuńczej, co czyni z książki kompletne studium nie tylko dla opiekunów medycznych, ale również dla osób, które na co dzień zmagają się z chorobą bliskich.

Książka "Psychologia w zawodzie i w pracy opiekuna medycznego" - Joanna Kliszcz - oprawa miękka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2019 r. Cena 5.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]