pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Psychologia kryminalistyczna. Teoria i praktyka śledczo-sądowa. Tom 2. Postępowanie karne i profilaktyka

Autor książki:

Brunon Hołyst

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 696 s.
EAN: 9788382701982
ISBN: 978-83-8270-198-2
Data: 2023-05-16
98.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Psychologia kryminalistyczna stanowi nową dziedzinę psychologii stosowanej, mającą własny obszar badań i charakteryzującą się ścisłymi powiązaniami z tradycyjnie rozróżnianymi działami psychologii. Zakres psychologii kryminalistycznej obejmuje psychologiczne aspekty kryminalistyki, czyli nauki o metodach ustalania faktu przestępstwa, sposobu jego popełniania, wykrywania sprawców i zapobiegania przestępstwom oraz innym ujemnym zjawiskom społecznym. Specyfika psychologii kryminalistycznej wynika w znacznej mierze ze specyfiki samej kryminalistyki. Wiadomo, że kryminalistyka jest nauką w znaczącym stopniu praktyczną. Niemniej jednak nie jest jedynie uogólnieniem praktyki śledczej, co niewątpliwie ograniczałoby lub wręcz uniemożliwiałoby jej rozwój.

Wydanie 5 rozszerzone zostało o nowe zagadnienia i bibliografię. Tom 2 obejmuje problematykę postępowania karnego i profilaktykę. Należy zwrócić uwagę na potrzebę uzyskiwania osobowego materiału dowodowego przez stosowanie racjonalnych metod przesłuchania świadków i podejrzanych. W książce poświęcono wiele miejsca psychologicznym podstawom zapobiegania przestępczości i systemom profilaktyki. Uwzględniono także działalność prywatnych służb ochrony w niektórych państwach europejskich.

Patronat: Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne, portal Kryminalistyka.

Książka "Psychologia kryminalistyczna. Teoria i praktyka śledczo-sądowa. Tom 2. Postępowanie karne i profilaktyka" - Brunon Hołyst - oprawa twarda - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 696 stron i została wydana w 2023 r. Cena 98.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.