pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Psychologia kryminalistyczna. Teoria i praktyka śledczo-sądowa. Tom 1. Sprawcy i ofiary przestępstw

Autor książki:

Brunon Hołyst

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1024 s.
EAN: 9788382701975
ISBN: 978-83-8270-197-5
Data: 2023-05-16
157.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Psychologia kryminalistyczna stanowi nową dziedzinę psychologii stosowanej, mającą własny obszar badań i charakteryzującą się ścisłymi powiązaniami z tradycyjnie rozróżnianymi działami psychologii. Zakres psychologii kryminalistycznej obejmuje psychologiczne aspekty kryminalistyki, czyli nauki o metodach ustalania faktu przestępstwa, sposobu jego popełniania, wykrywania sprawców i zapobiegania przestępstwom oraz innym ujemnym zjawiskom społecznym. Specyfika psychologii kryminalistycznej wynika w znacznej mierze ze specyfiki samej kryminalistyki. Wiadomo, że kryminalistyka jest nauką w znaczącym stopniu praktyczną. Niemniej jednak nie jest jedynie uogólnieniem praktyki śledczej, co niewątpliwie ograniczałoby lub wręcz uniemożliwiałoby jej rozwój.

Wydanie 5 rozszerzone zostało o nowe zagadnienia i bibliografię. Tom 1 jest poświęcony sprawcom i ofiarom przestępstw. W zagadnieniach wstępnych dodano nowy rozdział zagrożenia mikrobiologiczne. Wiele uwagi poświęcono procesom motywacyjnym sprawców przestępstw. W części trzeciej na szczególną uwagę zasługują następujące zagadnienia: podatność na wiktymizację w świetle psychologii kryzysów emocjonalnych i rozwojowych, osobowościowe predyspozycje stania się ofiarą przestępstwa, związki ofiary ze sprawcą przestępstwa.

Patronat: Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne, portal Kryminalistyka.

Książka "Psychologia kryminalistyczna. Teoria i praktyka śledczo-sądowa. Tom 1. Sprawcy i ofiary przestępstw" - Brunon Hołyst - oprawa twarda - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 1024 stron i została wydana w 2023 r. Cena 157.96 zł. Zapraszamy na zakupy!