pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Psychologia emocji pokolenia digital natives
Tytuł książki:

Psychologia emocji pokolenia digital natives

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788322793466
ISBN: 978-83-2279-346-6
Data: 2020-06-09
30.94  37.80  6.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Monografia Barbary Gawdy, Pauliny Banaszkiewicz i Kaliny Kosackiej pt. Psychologia emocji pokolenia digital natives jest wyczekiwaną pozycją stanowiącą trzeci człon tryptyku poświęconego emocjom badanym z zastosowaniem techniki fluencji werbalnej.

Zapowiadana książka podnosi ważne zagadnienie z zakresu psychologii emocji. Ukazuje z perspektywy różnych kohort pokoleniowych zagadnienie istotne z punktu widzenia zrozumienia psychiki człowieka. Ukazuje bogactwo wiedzy ludzi na temat emocji, wielość ich indywidualnych skojarzeń oraz odniesień do rzeczywistości. Jako swoiste kompendium wiedzy traktować należy prezentowane w książce ujęcia doświadczania/doświadczenia emocji w teoriach klasycznych, w modelach fenomenologicznych, w modelach funkcjonalnych, w modelach konstruktywistycznych, w komponentowych modelach emocji czy obliczeniowych modelach emocji Niezwykle cenne są podsumowania stanowisk teoretycznych w literaturze, dokonywane przez Autorki monografii.

Odwołując się do doświadczeń pokoleń cyfrowych tubylców i cyfrowych imigrantów, Autorki zakładają, że wzrastanie w otoczeniu technologii informatycznych oraz gadżetów informatycznych nie może pozostać bez wpływu na rozwój motoryczny, poznawczy, społeczny i emocjonalny. I właśnie sferze emocjonalnej ludzi z różnych kohort pokoleniowych poświęcają swoją książkę. Celem było ukazanie, na ile odmienność pokoleń cyfrowych od pokoleń wcześniejszych ujawnia się w doświadczaniu emocji, strukturze pojęć emocji i leksyce emocjonalnej.

Z recenzji prof. dr hab. Barbary Bokus

Książka "Psychologia emocji pokolenia digital natives" - Barbara Gawda, Kalina Kosacka, Paulina Banaszkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Barbara Gawda, Kalina Kosacka, Paulina Banaszkiewicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wysoko wrażliwi rodzice - okładka książki
Wysoko wrażliwi rodzice Elaine N. Aron
Pomóż dziecku mniej myśleć - okładka książki
Pomóż dziecku mniej myśleć Christel Petitcollin
Temperamentne dziecko - okładka książki
Temperamentne dziecko Mary Sheedy Kurcinka
Produkty podobne:
Ścieżkami fluencji werbalnej - okładka książki
Ścieżkami fluencji werbalnej Ewa M. Szepietowska, Barbara Gawda
Poza stereotypy. Dehumanizacja - okładka książki
Poza stereotypy. Dehumanizacja i esencjalizm w... Marek Drogosz, Michał Bilewicz, Mirosław Kofta