pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przesłuchanie małoletnich świadków. Podatność na sugestie a wiarygodność...
Książki »
Tytuł książki:

Przesłuchanie małoletnich świadków. Podatność na sugestie a wiarygodność zeznań dzieci

Autor książki:

Monika Zielona-Jenek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 182 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788301170509
ISBN: 978-83-0117-050-9
Data: 2012-09-06
35.30  39.00  3.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Książka analizuje problem podatności małoletnich świadków na sugestię i wiarygodności ich zeznań.

Autorka przedstawia: - charakterystykę oddziaływania sugestywnego, zniekształcającego wspomnienia - mechanizmy wpływania na treść zeznań świadków - problemy z oceną wiarygodności zeznań małoletniego świadka - czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy ocenie, czy i w jakim stopniu zeznania dziecka pozostają pod wpływem osób trzecich - sposoby na zmniejszenie oddziaływania sugestywnego w procesie przygotowania dziecka do roli świadka i podczas przesłuchania.

Monika Zielona-Jenek, doktor, psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, biegły sądowy w sprawach dotyczących wykorzystania seksualnego dziecka. Zainteresowania badawcze obejmują problem przemocy wobec dziecka, wiarygodności dziecka jako świadka, użyteczność metod diagnostycznych w opiniodawstwie sądowym. Autorka licznych publikacji na ten temat.

Autorka stawia sobie ambitny cel ukazania kwestii dotyczących opiniowania sądowo-psychologicznego, ale także mam nadzieję pomoże organom procesowym w podejmowaniu rozstrzygnięć. (...) Publikacja spełnia wymogi zarówno podręcznika akademickiego, jak i książki niezbędnej każdemu profesjonaliście pracującemu z dzieckiem i jego rodziną .

Prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska

Książka "Przesłuchanie małoletnich świadków. Podatność na sugestie a wiarygodność zeznań dzieci" - Monika Zielona-Jenek - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 182 stron i została wydana w 2012 r. Cena 35.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przesłuchanie małoletnich świadków. Podatność na sugestie a wiarygodność..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Kryzys psychiczny. Odzyskiwanie - okładka książki
Kryzys psychiczny. Odzyskiwanie zdrowia, wsparcie... Paweł Bronowski, Hubert Kaszyński, Olga Maciejewska