pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przepisy karne ustawy o rachunkowości

Autor książki:

Olaf Włodkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788326415609
ISBN: 978-83-2641-560-9
Data: 2012-03-30
pozycja niedostępna

Opis książki:

Prezentowana publikacja jest pierwszym opracowaniem monograficznym pozakodeksowego prawa karnego gospodarczego dotyczącym przepisów karnych ustawy o rachunkowości z 1994 r.

Monografia stanowi pogłębiona analizę karnistyczną przepisów karnych ustawy o rachunkowości. W pracy wyjaśniono istotne problemy związane z wykładnią tych przepisów, wynikające w szczególności z powiązania przepisów z nieskodyfikowaną dziedzina prawa bilansowego (m.in. typizacja uproszczona, kolizja ustaw w czasie). Autor wydobywa cechy łączące przestępstwa bilansowe, zwraca uwagę na nietypowe cechy tych przestępstw na tle przestępstw powszechnych (pospolitych) i innych przestępstw gospodarczych (kodeksowych i pozakodeksowych).

W książce omówiono m.in.: - zasady odpowiedzialności i zasady karania za przestępstwa bilansowe, - zgodność przepisów karnych ustawy o rachunkowości z gwarancyjnymi zasadami prawa karnego, - relacje przepisów karnych ustawy o rachunkowości do przepisów bazowych prawa bilansowego.

Książka "Przepisy karne ustawy o rachunkowości" - Olaf Włodkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]