pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przemysł na ziemiach polskich w latach II wojny światowej. Tom 1. Eksploatacja przez okupantów i konspiracja przemysłowa Polaków

Autor książki:

Piotr Matusak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 880 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788360093917
ISBN: 978-83-6009-391-7
Data: 2010-04-22
98.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jest to pierwsze w naszej literaturze z zakresu historii gruntowne opracowanie całokształtu problematyki ruchu oporu w przemyśle zlokalizowanym na ziemiach polskich znajdujących się pod okupacją III Rzeszy, oparte na sumiennie wykorzystanej, obszernej krajowej i zagranicznej bazie źródłowej. Omawia w nim prof. Matusak w sposób wysoce kompetentny wszystkie węzłowe zagadnienia wchodzące w zakres tematyczny rozprawy; udziela w niej wyczerpującej i interesującej odpowiedzi na wiele pytań badawczych, w większości postawionych po raz pierwszy; koryguje niektóre fałszywe tezy zadomowione w naszej literaturze naukowej z dziedziny historii; krytycznie ustosunkowuje się do błędnych faktów zawartych w niektórych publikacjach. W sumie jest to studium pionierskie, które zapewne zajmie trwałe miejsce w naszej historiografii.
Fragment recenzji Profesora Czesława Łuczaka

Książka "Przemysł na ziemiach polskich w latach II wojny światowej. Tom 1. Eksploatacja przez okupantów i konspiracja przemysłowa Polaków" - Piotr Matusak - oprawa twarda - Wydawnictwo Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Książka posiada 880 stron i została wydana w 2009 r. Cena 98.70 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]