pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania

Autor książki:

Mateusz Gajda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 356 s.
EAN: 9788382863048
ISBN: 978-83-8286-304-8
Data: 2022-06-29
122.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia. Opracowanie zostało wzbogacone wieloma orzeczeniami sądów odnoszącymi się do poruszanej tematyki.

Książka zawiera także omówienie prewencyjnych regulacji przyjętych przez ponad dziesięciu zagranicznych legislatorów oraz rozważania na temat tego, czy polskie standardy ochrony prawnej przed przemocą w pracy zapewniają poziom ochrony porównywalny z wyznaczonym przez zagranicznych ustawodawców. Przepisy pol­skiego prawa zostały również ocenione przez pryzmat konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy nr 190 dotyczącej walki z przemocą i molestowaniem w świecie pracy.

Publikacja zainteresuje prawników zajmujących się prawem pracy. Stanowi także cenne źródło wiedzy dla kadry zarządzającej i pracowników działów HR w orga­nizacjach, które podchodzą profesjonalnie do problematyki przemocy w pracy i poszukują efektywnych środków prewencyjnych.

Książka "Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania" - Mateusz Gajda - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2022 r. Cena 122.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.