pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Przemoc antyżydowska i konteksty akcji pogromowych na ziemiach polskich...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Przemoc antyżydowska i konteksty akcji pogromowych na ziemiach polskich w XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788377848746
ISBN: 978-83-7784-874-6
Data: 2017-03-01
29.21  35.70  6.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Przemoc antyżydowska i konteksty akcji pogromowych na ziemiach polskich w XX wieku - Konrad Zieliński, Kamik Kijek - opis książki:

Autorzy oddawanego do rąk Czytelnika zbioru artykułów mieli za zadanie nakreślić społeczne i kulturowe konteksty aktów kolektywnej przemocy antyżydowskiej i ilustrować je odpowiednimi egzemplifikacjami. Formy "kolektywna przemoc antyżydowska" używano tu wymiennie z terminem "pogrom", jak zwracają bowiem uwagę badacze tego fenomenu, jest on na tyle złożony i przybierał tak wiele form, iż trudno ustalić jego jednoznaczną definicję. Wychodzimy z założenia, że zanim w ogóle podjęta może zostać taka próba, niezbędne jest przyjęcie możliwie szerokiej perspektywy teoretycznej i wzbudzenie pogłębionej refleksji nad wszelkimi przesłankami, które doprowadziły do agresji. Okazuje się, iż mimo fundamentalnych nieraz różnic w czasowo i przestrzennie odległych wypadkach przemocy, ujawniają one zasadnicze podobieństwa. [Redaktorzy]

Książka „Przemoc antyżydowska i konteksty akcji pogromowych na ziemiach polskich w XX wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej.

Książka posiada 264 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przemoc antyżydowska i konteksty akcji pogromowych na ziemiach polskich..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Uchodźstwo polskie w Rosji w latach - okładka książki
Uchodźstwo polskie w Rosji w latach I wojny światowej Mariusz Korzeniowski, Krzysztof Latawiec, Dariusz Tarasiuk, Lubow Żwanko
Produkty podobne: