pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przekraczając uprzedzenia i entuzjazm. Druga kadencja Viktora Orbána

Autor książki:

John O Sullivan, Kalman Pocze

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 356 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364753152
ISBN: 978-83-6475-315-2
Data: 2016-12-16
30.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kompleksowa analiza działań i idei jednego z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polityków współczesnej Europy. To książka, która pozwala wyjść poza stereotypy, dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się na Węgrzech - i zrozumieć to.

"Niniejsza książka jest próbą przedstawienia pierwszego szkicu do historii Orbána i orbánizmu. Musi ona poświęcić trochę miejsca na oczyszczenie pola pełnego mitycznych przeszkód, które uniemożliwiają zrozumienie tych zjawisk. Zdecydowana większość zebranych tu artykułów zajmuje się jednak realiami polityki węgierskiej ostatnich 26 lat, od roku 1989. Analizują pojawienie się Viktora Orbána, doświadczenia polityczne, które ukształtowały i jego, i ruch Fidesz, którego był głównym założycielem. Następnie ukazują jego odejście od ideologii lewicowo-liberalnej na rzecz narodowo-konserwatywnej, a przede wszystkim przedstawiają dokonania drugiego rządu Orbána w okresie 2010-2014, proponując pewne przewidywania co do jego trzeciej kadencji u władzy. Każdy z omawianych tu tematów budzi duże kontrowersje, jeśli idzie o węgierskie życie publiczne, nie zawsze wzdłuż konwencjonalnej osi lewica-prawica. Naszym celem jest stworzenie dość całościowej analizy Orbána i jego idei zarówno jeśli chodzi o tematy, jak i zajmowane stanowiska. Zaprosiliśmy zatem do współpracy bardzo różnorodnych autorów - takich, którzy podziwiają Orbána i takich, którzy są mu przeciwni, takich, którzy zajmują się wewnątrzkrajowym wymiarem orbánizmu i takich, którzy badają jego implikacje dla polityki zagranicznej, takich, którzy uważają Orbána za konserwatystę, przynajmniej w jakimś sensie, i takich, którzy jego odwołania do wartości "plebejskich" uznają za lepszą wskazówkę do zrozumienia jego polityki. Wreszcie takich, którzy widzą ukrytą spójność w jego polityce i takich, którzy odkrywają w niej rozbiegany, pozbawiony zasad pragmatyzm".

John O Sullivan, fragment Wprowadzenia

Książka "Przekraczając uprzedzenia i entuzjazm. Druga kadencja Viktora Orbána" - John O Sullivan, Kalman Pocze (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.