pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przedwojenna Polska w liczbach
Tytuł książki:

Przedwojenna Polska w liczbach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788311160330
ISBN: 978-83-1116-033-0
Data: 2020-10-29
36.62  44.90  8.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Fascynująca i bezkompromisowa panorama II Rzeczpospolitej: państwa wielkiego sukcesu, jeszcze większych wyzwań i wprost nieprawdopodobnych kontrastów. Ile zarabiał typowy mieszkaniec przedwojennej Warszawy, na co wydawał swoją pensję i ile kosztowały go codzienne zakupy Dlaczego w przedwojennej Polsce niemal nikt nie mógł marzyć o własnym pokoju, a miliony - nawet o własnym łóżku Jakie przestępstwa popełniano najczęściej, ilu Polaków nie potrafiło czytać ani pisać i które choroby były głównymi przyczynami śmierci
Zespół portalu Wielka HISTORIA.pl - najpopularniejszego w Polsce magazynu o historii - odsłania rzeczywistość sprzed stulecia w oparciu nie tylko o oficjalne statystyki, ale też dotąd nieznane lub celowo fałszowane i ukrywane liczby. Przeczytaj o kraju, w którym pociągi wykolejały się średnio co 33 godziny i nagminnie spóźniały o 90 lub więcej minut, ale lot z Warszawy do Krakowa kosztował zaledwie 40 złotych. O Polsce, w której tylko 5% dróg nadawało się do jazdy samochodem, ale która w ciągu jednej dekady zdołała zbudować jeden z najprężniej działających portów nad Bałtykiem. I w której o wynikach wyborów decydowały kobiety, a mimo to żadna z nich nie weszła w skład rządu. Na rynku pracy oferowano im zaś stawki nawet o 40% niższe niż mężczyznom.

Warunki życia, transport, rozrywka, gospodarka, codzienne wyzwania, wojsko, używki, rewolucje technologiczne i sny o koloniach. II Rzeczpospolita taka, jaką była naprawdę.

Książka "Przedwojenna Polska w liczbach" - Kamil Janicki, Rafał Kuzak, Dariusz Kaliński, Aleksandra Zaprutko-Janicka - oprawa twarda - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2020 r. Cena 36.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kamil Janicki, Rafał Kuzak, Dariusz Kaliński, Aleksandra Zaprutko-Janicka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ostatnie lata polskich Kresów - okładka książki
Ostatnie lata polskich Kresów Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk
Kresowa Atlantyda. Tom 13 - okładka książki
Kresowa Atlantyda. Tom 13 Stanisław S.Nicieja
Paleografia ruska - okładka książki
Paleografia ruska Krzysztof Pietkiewicz
Produkty podobne: