pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Propaganda w epoce hellenistycznej

Autor książki:

Magdalena Butkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 456 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788378238003
ISBN: 978-83-7823-800-3
Data: 2022-03-30
30.73  39.90  9.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Biegłość, z jaką władcy epoki hellenistycznej posługiwali się propagandą sprawia, że zajmują oni wyjątkowe miejsce w historii propagandy, traktowanej jako jeden z procesów komunikacyjnych. Zanim słowo propaganda nabrało pejoratywnego znaczenia, to działania noszące wszelkie znamiona propagandy podejmowane były regularnie już od starożytności, a szczególnie efektywnie wykorzystywali ją władcy z dynastii Seleucydów. Epoka hellenistyczna to okres, w którym propaganda wykorzystywana była regularnie, zwłaszcza w życiu politycznym i publicznym, a pewne grupy ludzi, przede wszystkim dążących do zdobycia władzy, osiągnęły biegłość w wykorzystywaniu wielu jej form i narzędzi.
W rozdziale pierwszym opisane zostały narzędzia, jakie wykorzystywano do rozpowszechniania komunikatów propagandowych w epoce przedmedialnej, a także wiele miejsca poświecono omówieniu roli mediów masowych w doskonaleniu sztuki manipulowania zachowaniem i postawami odbiorców. Rozdział drugi zawiera opis narzędzi propagandy wykorzystywanych przez królów monarchii hellenistycznych, ze szczególnym naciskiem na te, jakie używane były przez potomków Seleukosa I Nikatora. Ostatni, trzeci rozdział, zawiera analizę tekstów biblijnych i pozabiblijnych pochodzących z tego okresu lub odnoszących się do niego, które mają wyraźnie propagandowy charakter.

Książka "Propaganda w epoce hellenistycznej" - Magdalena Butkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 456 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]