pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Czarownicom żyć nie dopuścisz. Procesy o czary w Polsce w XVII-XVIII wieku

Autor książki:

Jacek Wijaczka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Brak
Ilość stron: 1 s.
EAN: 9788366989931
ISBN: 978-83-6698-993-1
Data: 2022-04-13
36.40  54.90  18.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Wyjątkowa pozycja na temat procesów czarownic w Polsce!
Profesor Jacek Wijaczka, autorytet w dziedzinie historii polowań na czarownice, ukazuje osiem przypadków poświęconych procesom o czary w XVI-XVIII wieku. Zrelacjonowane na podstawie źródeł archiwalnych, dostarczają nowych informacji o prześladowaniach czarownic w naszym kraju.

W książce poznajemy dosyć burzliwe, a dotychczas nieznane, koleje życia Doroty Paluszki, mieszkanki Gniezna, oskarżonej o czary i spalonej na stosie w 1619 roku. Dowiadujemy się także, jakie lęki i obawy związane z wiarą w diabła i czarownice dręczyły mieszkańców Kaszub w końcu XVIII wieku. Co ciekawe, autor obala również rozpowszechniony mit, że ostatni stos w Europie, na którym spłonęła rzekoma czarownica, został rozpalony w Reszlu na początku XIX wieku.

Wydarzenia bardziej i mniej znane. Niekiedy przyjmujące zaskakujący obrót, zawsze kontrowersyjne. Czarownicom żyć nie dopuścisz to książka, która w pasjonujący sposób przybliża procesy o czary w Polsce w czasach, gdy były najbardziej powszechne.

Książka "Czarownicom żyć nie dopuścisz. Procesy o czary w Polsce w XVII-XVIII wieku" - Jacek Wijaczka - oprawa Brak - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2022 r. Cena 36.40 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]