pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Promieniowanie UV a środowisko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 978830116787501
ISBN: 978-83-0116-787-5
Data: 2011-11-18
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Promieniowanie UV a środowisko - Lidia Latanowicz, Jolanta Latosińska - opis książki:

Ogólna tendencja do nadużywania ultrafioletu oraz niekontrolowana ingerencja w prawa natury doczekały się odpowiedzi ze strony świata naukowego. Publikacja przedstawia aktualny stan wiedzy na temat promieniowania UV i skutków jego działania. Autorki lokują promieniowanie ultrafioletowe w szerszym kontekście, jako jeden ze składowych elementów fal elektromagnetycznych. W części pierwszej przekazują niezbędną dawkę fizyki na ten temat. Przystępny i ciekawy sposób prezentacji powoduje, że nawet dla nieprzygotowanego czytelnika ten fragment jest zrozumiały.
Druga część książki to odwołanie do spraw życia codziennego, przybliżenie zagadnień dotyczących m.in. poparzenia skóry, uszkodzenia oczu czy fotosyntezy witaminy D. Autorki odnoszą się do wciąż aktualnej tematyki związanej z dziurą ozonową, prezentują regulacje prawne dotyczące stosowania promieniowania UV i ochrony przed nim.
Przytaczane przykłady pozwalają dostrzec źródła zagrożeń w otaczającym świecie, pokazując jednocześnie związki przyczynowo-skutkowe i mechanizmy sterujące pewnymi procesami. W książce znajdziemy odpowiedzi na wiele frapujących pytań. Autorki podają ponadto adresy internetowe organizacji zajmujących się monitoringiem poziomu promieniowania oraz instytucji realizujących programy badawcze w zakresie ochrony przed ultrafioletem.
Jest to cenna lektura zarówno dla studentów nauk przyrodniczych, specjalistów oraz wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą tematyką promieniowania UV.

Książka „Promieniowanie UV a środowisko” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2011 r. Cena 44.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Promieniowanie UV a środowisko"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Warunki klimatyczne Lubelszczyzny - okładka książki
Warunki klimatyczne Lubelszczyzny Michał B. Kaszewski
Podstawy ekologii - okładka książki
Podstawy ekologii Henryk Banaszak, Henryk Wiśniewski