pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Proekologiczne odnawialne źródła energii. Kompendium

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 460 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788301190675
ISBN: 978-83-0119-067-5
Data: 2017-03-29
85.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Unikatowa publikacja, która kompleksowo i w przystępny sposób przedstawia aktualne sposoby wykorzystania nowoczesnych, proekologicznych odnawialnych źródeł energii (OZE).

Autorzy, profesorowie z Politechniki Gdańskiej, za nadrzędny temat książki postawili sobie szeroko rozumianą ochronę środowiska, niszczonego przede wszystkim przez przemysł bazujący na energetyce konwencjonalnej. Żeby zahamować ten proces, niezbędne jest szerokie wykorzystanie energetyki odnawialnej.

Czytelnik zatem będzie mógł znaleźć w książce aktualną wiedzę techniczną dotyczącą m.in.:
- wykorzystania energii wodnej, geotermalnej czy prądów morskich,
- wykorzystania biomasy, biopaliw, biogazu,
- pasywnych i aktywnych systemów wykorzystania energii słonecznej - ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych,
- pomp ciepła,
- ogniw paliwowych i najnowszych zastosowań wodoru.

Publikację kierujemy do szerokiego grona odbiorców: zarówno do środowiska akademickiego - studentów politechnik i innych uczelni technicznych, na kierunkach związanych z inżynierią i ochroną środowiska czy nowoczesną energetyką, ale również dla praktyków - ekologów, inżynierów, zakładów przemysłowych, którym zależy na zastępowaniu energetyki konwencjonalnej - energetyką związaną z OZE. Polecamy ją również każdemu, komu zależy na ochronie środowiska.

Książka "Proekologiczne odnawialne źródła energii. Kompendium" - Witold M. Lewandowski, Ewa Klugmann-Radziemska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 460 stron i została wydana w 2017 r. Cena 85.56 zł. Zapraszamy na zakupy!