pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prokuratura w standardach prawnych Rady Europy

Autor książki:

Piotr Turek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 372 s.
EAN: 9788382860078
ISBN: 978-83-8286-007-8
Data: 2022-03-11
130.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W monografii autor wskazuje, jakie konsekwencje dla ustroju, kompetencji i sposobu działania prokuratury wynikają z faktu przynależności państwa do Rady Europy.

Rada Europy - jako jedyna organizacja międzynarodowa na świecie - utworzyła organ opiniodawczy wyspecjalizowany w sprawach prokuratury, tj. Radę Konsultacyjną Prokuratorów Europejskich, i wypracowała obszerny zbiór standardów prawnych odnoszących się do prokuratury. Autor stawia sobie za cel ich całościowe omówienie, a w szczególności udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
- jakie w świetle tych standardów są najważniejsze cechy ustrojowe prokuratury i czy jest nią również niezależność, a jeśli tak, to jak rozumiana;
- jakie kompetencje powinna posiadać prokuratura w państwie członkowskim Rady Europy i jak powinna ona funkcjonować;
- w jakim zakresie wyżej wspomniane standardy stanowią normy prawnie wiążące (hard law), a w jakim - jedynie postulaty i zalecenia (soft law).

Książka jest przeznaczona dla osób zajmujących się szeroko pojętą legislacją, a także prokuratorów, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak realizować swoje ustawowe zadania w sposób zgodny ze standardami międzynarodowymi oraz jakie prawa przysługują im w świetle obowiązujących Polskę instrumentów międzynarodowych. Publikacja będzie przydatna również dla każdego uczestnika obrotu prawnego, chcącego wiedzieć, czego może oczekiwać od prokuratury w państwie należącym do Rady Europy, a tym samym zobowiązanym do przestrzegania jej wartości, tj. demokracji, praw człowieka i rządów prawa.

Książka "Prokuratura w standardach prawnych Rady Europy" - Piotr Turek - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 372 stron i została wydana w 2022 r. Cena 130.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.