pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo o prokuraturze Komentarz

Autor książki:

Piotr Turek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 528 s.
EAN: 9788383286563
ISBN: 978-83-8328-656-3
Data: 2023-06-05
255.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Komentarz zawiera szczegółową analizę przepisów ustawy - Prawo o prokuraturze z uwzględnieniem standardów międzynarodowych i norm konstytucyjnych, a także analogicznych uregulowań dotyczących ustroju sądów i statusu sędziów w Polsce oraz ustroju prokuratury i statusu prokuratorów we Francji (skąd instytucja prokuratury się wywodzi i gdzie przybrała formę uważaną za klasyczną).

Odwołując się do orzecznictwa i doktryny, a także przedstawiając własne poglądy, autor omawia pojęcia ogólne, takie jak niezależność, bezstronność i godność prokuratora. Wyczerpująco wyjaśnia także kwestie szczegółowe, np. przeniesienie prokuratora na inne miejsce służbowe czy wyrażenie zgody na zamieszkiwanie przez niego poza miejscowością będącą siedzibą prokuratury.

Autor prezentuje też uwagi krytyczne do Prawa o prokuraturze z punktu widzenia ochrony podstawowych praw i wolności oraz zasad prawidłowej legislacji, a także formułuje postulaty zmian ustawodawczych.

Książka jest przeznaczona dla prokuratorów, pracowników prokuratury i aplikantów prokuratorskich. Zainteresuje ona również pracowników naukowych, studentów prawa, a także adwokatów i radców prawnych świadczących pomoc prawną dla prokuratorów.

Książka "Prawo o prokuraturze Komentarz" - Piotr Turek - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2023 r. Cena 255.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.