pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu

Autor książki:

Al Sweigart

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 347 s.
EAN: 9788328383388
ISBN: 978-83-2838-338-8
Data: 2021-12-02
54.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Programistów Pythona ograniczają tylko wyobraźnia i technologia. Nic dziwnego, że rzesza osób zafascynowanych Pythonem stale rośnie, podobnie jak liczba adeptów programowania w tym języku. Po ugruntowaniu podstaw tworzenia kodu można już pisać całkiem funkcjonalne aplikacje, jednak prawdziwa moc Pythona i satysfakcja z pracy z nim objawiają się dopiero po opanowaniu nieco bardziej złożonych zagadnień. Jeśli więc znasz podstawową składnię i najważniejsze zasady rządzące Pythonem, czas na naukę pisania czystego, czytelnego i łatwego do utrzymania kodu - kodu pythonicznego!
Dzięki tej książce przyswoisz najlepsze zasady konfigurowania środowiska programistycznego i praktyki programistyczne poprawiające czytelność kodu. Znajdziesz tu mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących posługiwania się wierszem polecenia i takimi narzędziami jak formatery kodu, kontrolery typów, lintery, a nawet systemy kontroli wersji. Od strony praktycznej poznasz techniki organizacji kodu i tworzenia jego dokumentacji. Nie brak też zaawansowanych zagadnień, jak pomiary wydajności kodu czy analiza algorytmów Big O. Sporo miejsca poświęcono również pythonicznemu paradygmatowi programowania zorientowanego obiektowo. Dowiesz się więc, jak prawidłowo pisać klasy, korzystać z mechanizmów dziedziczenia i czym są metody dunder. To znakomity przewodnik na drodze, którą musi pokonać początkujący, aby stać się profesjonalnym programistą Pythona.

W książce między innymi:
czym jest dobry styl programowania
automatyczne formatowanie kodu w Pythonie
typowe źródła błędów i ich wykrywanie
organizacja plików kodu w projektach
programowanie funkcyjne w Pythonie
profilowanie wydajności kodu
Python. Od początku twórz czysty, doskonale pythoniczny kod!
O autorze
Albert Sweigart - programista, projektant oprogramowania i nauczyciel kodowania. Autor licznych książek o Pythonie dla początkujących. Sweigart urodził się w Houston, w stanie Teksas, a obecnie mieszka w San Francisco.

Książka "Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu" - Al Sweigart - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 347 stron i została wydana w 2021 r. Cena 54.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.