pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Procesy i problemy w realizacji zrównoważonego i trwałego rozwoju w Polsce. Kontekst mikroekonomiczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301212605
ISBN: 978-83-0121-260-5
Data: 2020-06-16
50.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Monografia spełnia wymogi aktualności i oryginalności, łącząc teoretyczne aspekty zagadnienia zrównoważonego i trwałego rozwoju z praktyką biznesu. Jest to opracowanie naukowe, które w mojej ocenie będzie stanowić ważną pozycję w literaturze poświęconej temu zagadnieniu w kontekście mikroekonomicznym. Wysoko oceniam zawartość merytoryczną i poznawczą rozważań w zakresie przedstawionych procesów i problemów w realizacji zrównoważonego i trwałego rozwoju w Polsce."
Prof. zw. dr hab. Ryszard Borowiecki (z recenzji)
"W rozdziale 1 dokonano imponującego przeglądu literatury przedmiotu (...). W rozdziale 2 uwagę skoncentrowano na ewolucji teorii ekonomicznych na drodze do zrównoważonego i trwałego rozwoju (...). To dobrze przeprowadzona analiza dokumentowana wieloma długimi i szczegółowymi przypisami. Rozdział 3 zawiera rozważania dotyczące miejsca i roli zrównoważonego i trwałego rozwoju jako filozofii postulatywnej współczesnej ekonomii i nauki o zarządzaniu. Zaprezentowano w nim wiele interesujących podejść o dużym ładunku filozoficznym związanym ze zrównoważonym i trwałym rozwojem. Z kolei rozdział 4 przedstawia nowe podejścia i koncepcje zarządzania na rzecz zrównoważonego i trwałego rozwoju. (...) To wywód zwieńczony rozważaniami o aktualnej roli i przyszłości teorii zrównoważonego i trwałego rozwoju. W rozdziale 5 (...) zaprezentowano wiele ciekawych programów, procedur i podejść stosowanych w przeszłości i tych, które obowiązują obecnie. Wartościowe dla czytelnika mogą okazać się (...) przedstawione, wybrane zagadnienia stosowane w przedsiębiorstwach w Polsce, stymulujących wdrażanie zrównoważonego i trwałego rozwoju poprzez stosowanie najlepszych praktyk i celów zrównoważonego rozwoju."
Dr hab. Leszek Preisner (z recenzji)

Książka "Procesy i problemy w realizacji zrównoważonego i trwałego rozwoju w Polsce. Kontekst mikroekonomiczny" - Barbara Siuta-Tokarska, Agnieszka Thier, Katarzyna Żmija - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2020 r. Cena 50.80 zł. Zapraszamy na zakupy!