pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przedsiębiorca w myśli ekonomicznej

Autor książki:

Izabela Czaja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stowarzyszenie Ryza
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 283 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788394814618
ISBN: 978-83-948146-1-8
Data: 2018-05-29
35.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Problematyka związana z przedsiębiorczością i rolą przedsiębiorcy w rozwoju społeczno-gospodarczym jest ważna i bardzo aktualna. W polskiej literaturze ekonomicznej brakuje publikacji książkowych poświęconych roli i funkcji przedsiębiorcy, zwłaszcza w kontekście historycznym (choć jest wiele odnoszących się do osobowości przedsiębiorcy, jego roli przywódczej, typów przedsiębiorców itp.). Można to potraktować jako lukę, którą próbuje wypełnić Izabela Czają w swojej publikacji.

Recenzowana książka jest dobrym kompendium wiedzy o zróżnicowanych poglądach myślicieli, należących do szerokiego spektrum nurtów intelektualnych, na temat funkcji i roli przedsiębiorcy. Mogą z niej korzystać zarówno nauczyciele akademiccy, jak i studenci w ramach wielu kursów na kierunkach ekonomicznych, ale też może być bardzo użyteczna dla naukowców, badaczy rozwoju gospodarczego i historyków. Autorka przyjęła naturalny sposób prezentacji, opisując poglądy różnych myślicieli od czasów starożytnych do współczesności w sposób chronologiczny. Książka jest interesująca zarówno dla specjalistów zajmujących się historią gospodarczą i historią myśli ekonomicznej, jak i dla studentów. Z pewnością powinna być ona dostępna w każdej czytelni bibliotek uniwersyteckich, ale też w liceach i technikach.

Z recenzji prof. Witolda Kwaśnickiego

Książka "Przedsiębiorca w myśli ekonomicznej" - Izabela Czaja - oprawa miękka - Wydawnictwo Stowarzyszenie Ryza. Książka posiada 283 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.