pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
Problemy integracji imigrantów. Koncepcje, badania, polityki
książka:

Problemy integracji imigrantów. Koncepcje, badania, polityki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323505143
ISBN: 9788323505143
Data: 2009-02-02
Cena wydawcy: 30.00 złpozycja niedostępna

Problemy integracji imigrantów. Koncepcje, badania, polityki - opis wydawcy:

Fragmenty z recenzji Grzegorza Babińskiego:
Wypada zacząć od stwierdzenia, że omawiana praca jest bardzo potrzebna. W sposób kompleksowy i kompetentny zebrano w niewielkiej objętościowo książce wszystkie najistotniejsze problemy związane z procesami, i problemami, integracji imigrantów. Samo pojęcie integracji, chociaż nie nowe, staje się coraz bardziej przydatne w analizie współczesnych procesów migracyjnych, a zwłaszcza w analizach ich skutków.

Fragmenty z recenzji Doroty Praszałowicz:
Zagadnienia integracji są jakby podwójnie złożone, trudne do rozwikłania w płaszczyźnie poznawczej i jeszcze trudniejsze do rozwiązania w sposób praktyczny. Dlatego podjęcie tego tematu wymaga odwagi, determinacji i wyjątkowych kompetencji. Recenzowany tom jest pracą zbiorową, której autorzy spełniają te warunki.

(...) Przedstawione czytelnikowi dzieło, traktowane jako przegląd zarówno koncepcji, jak i badań, opracowane zostało w chwili, gdy jednych i drugich jest bardzo dużo. Dlatego pracę tę można potraktować jak przewodnik po literaturze przedmiotu. Jest to przewodnik napisany profesjonalnie, przez autorów, których erudycja uprawnia do uwypuklenia jednych prac, pobieżnego potraktowania innych i pominięcia jeszcze innych.

(...) Całość to znakomita praca, która jest potrzebna na naszym rynku wydawniczym. Na koniec trzeba zaznaczyć, że najczęściej prace naukowe tego typu adresowane są do badaczy i nie mają ambicji wykroczenia poza ich wąskie środowisko. Otrzymany tom, wręcz przeciwnie, powinien dotrzeć dodatkowo do innych kręgów. Przede wszystkim do studentów, dla których będzie znakomitym podręcznikiem, porządkującym koncepcje i badania dotyczące integracji. Także do polityków, którzy (o ile tylko zechcą) mogą się z niego wiele nauczyć na temat zagadnień, z jakimi powinni się jak najszybciej zmierzyć. Wreszcie do działaczy organizacji pozarządowych, którzy w innych krajach mają znaczny udział w organizacji i rozwoju programów integracyjnych.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Aleksandra Grzymała-Kazłowska, Sławomir Łodziński (red.) - autor m.in.:
U progu otwartego świata - okładka książki
U progu otwartego świata Ewa Nowicka, Sławomir Łodziński;
Obrazy świata kultury - okładka książki
Obrazy świata kultury Sławomir Łodziński, Jan J. Milewski, Jerzy Zdanowski (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Czwartek, 18 Kwietnia 2019 roku.