pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Problematyka kwalifikacji prawnej pozakodeksowych umownych stosunków zobowiązaniowych

Autor książki:

Wojciech Maciołek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Nauk Prawnych PAN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
EAN: 9788366300217
ISBN: 978-83-6630-021-7
Data: 2022-01-18
90.53  152.25  61.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka jest zbiorem prac młodych prawników-badaczy z Polski i Ukrainy, poruszających najbardziej aktualne problemy wybranych umownych stosunków zobowiązaniowych. Wśród tematów poddanych analizie w książce w są zarówno zagadnienia ściśle teoretyczne, takie jak algorytmizacja stosunków zobowiązaniowych, jak i rozważania o charakterze bardziej praktycznym, dotyczące charakteru i szczegółowych rozwiązań co do konkretnych rodzajów umów, takich jak umowa o macierzyństwo zastępcze czy umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
Zaprezentowano wyniki badań nad zmianami dotyczącymi prawa bankowego i usług płatniczych w kontekście implementacji dyrektyw PSD i PSD2. Poruszono także zagadnienia regulacji umów dotyczących innych usług finansowych, usług medycznych oraz dotyczących tak szczegółowych rozwiązań, jak umowy o pozycjonowanie stron internetowych czy dofinansowanie projektów unijnych.
Teksty autorów cechują się nowym, odważnym i ciekawym spojrzeniem na temat badań. Stanowią cenny wkład w rozwój nauki prawa prywatnego.

Książka "Problematyka kwalifikacji prawnej pozakodeksowych umownych stosunków zobowiązaniowych" - Wojciech Maciołek - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Nauk Prawnych PAN. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2020 r. Cena 90.53 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]