pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Heteroseksualność i monogamiczność małżeństwa jako stosunku prawnego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Nauk Prawnych PAN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
EAN: 9788395016592
ISBN: 978-83-9501-659-2
Data: 2022-01-18
139.64  229.95  90.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Małżeństwo to instytucja uniwersalna występująca w zasadzie we wszystkich systemach prawnych i kulturach. Pozostaje ona w silnym związku z życiem społecznym, religijnym, a także z lokalnymi obyczajami, co wywołuje różnice w przyjętych rozwiązaniach, szczególnie w zakresie ceremonii zawarcia, sposobu doboru małżonków czy skutków omawianej relacji. W każdym przypadku jednak związek ten służyć ma prokreacji oraz wychowaniu potomstwa, a także przekazaniu dorobku materialnego i kulturowego następnemu pokoleniu.
Pełni on także funkcję porządkującą relacje rodzinne, na których opiera się wzajemna odpowiedzialność członków rodziny (pomoc i dostarczanie środków utrzymania) i z którymi wiążą się określone skutki (np. w zakresie dziedziczenia majątku). Małżeństwo nie jest jedynie zjawiskiem społecznym, lecz także stosunkiem prawnym podlegającym regulacji prawnej. Jednostki decydując się na związek małżeński, godzą się na to, że ich relacja spowoduje powstanie wzajemnych praw i obowiązków, a także wywoła konsekwencje w stosunkach z osobami trzecimi.

Książka "Heteroseksualność i monogamiczność małżeństwa jako stosunku prawnego" - Małgorzata Łączkowska-Porawska - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Nauk Prawnych PAN. Książka posiada 314 stron i została wydana w 2019 r. Cena 139.64 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]