pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Prewencyjna kontrola konstytucyjności prawa w Polsce na tle państw...
książka:

Prewencyjna kontrola konstytucyjności prawa w Polsce na tle państw europejskich. Studium z prawa konstytucyjnego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 392 s.
EAN: 9788378658139
ISBN: 9788378658139
Data: 2019-05-15
Cena wydawcy: 44.10 złpozycja niedostępna

Prewencyjna kontrola konstytucyjności prawa w Polsce na tle państw europejskich. Studium z prawa konstytucyjnego - Anna Rytel-Warzocha - opis książki:

Niezależnie od modelu kontroli konstytucyjności prawa przyjętego w danym państwie sądownictwo konstytucyjne jest obecnie postrzegane jako istotny filar demokratycznego państwa opartego na rządach prawa. Kontrola konstytucyjności prawa w trybie prewencyjnym, pomimo iż co do zasady ma jedynie uzupełniający charakter względem kontroli represyjnej, może stanowić istotną gwarancję spójności i konstytucyjności systemu obowiązujących aktów normatywnych. Odpowiednie rozwiązania systemowe pozwalające na eliminację wadliwych przepisów już na etapie ich tworzenia nie tylko stanowią gwarancję zasady nadrzędności konstytucji, ale również wzmacniają zasadę zaufania obywatela do państwa i stanowionego przezeń prawa, pozwalając uniknąć problemów związanych ze stosowaniem niekonstytucyjnych przepisów.

Książka Prewencyjna kontrola konstytucyjności prawa w Polsce na tle państw europejskich. Studium z prawa konstytucyjnego - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Książka posiada 392 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prewencyjna kontrola konstytucyjności prawa w Polsce na tle państw..."
Anna Rytel-Warzocha - autor m.in.:
Constitutional Law - okładka książki
Constitutional Law Agnieszka Gajda, Anna Rytel-Warzocha, Piotr Uziębło;
Partie polityczne w Polsce. Wybrane - okładka książki
Partie polityczne w Polsce. Wybrane zagadnienia Agnieszka Gajda, Krzysztof Grajewski, Piotr Uziębło, Anna Rytel-Warzocha, Marcin M. Wiszowaty;
Prawo konstytucyjne. Diagramy - okładka książki
Prawo konstytucyjne. Diagramy Agnieszka Gajda, Joanna Juchniewicz, Anna Rytel-Warzocha;