pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo zamówień publicznych. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1340 s.
EAN: 9788382232424
ISBN: 978-83-8223-242-4
Data: 2021-03-25
Cena wydawcy: 259.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Komentarz zawiera szczegółowe omówienie przepisów obowiązującej od 1 stycznia 2021 r. ustawy - Prawo zamówień publicznych, a także rozporządzeń wykonawczych do tego aktu. Uwzględnia zmiany wynikające z ustawy o zmianie ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Nowe przepisy wprowadzają wiele nowych obowiązków, m.in. związanych z dokonywaniem analiz przedprzetargowych czy ewaluacji niektórych kontraktów po ich zakończeniu. W publikacji szczegółowo, a zarazem w sposób praktyczny omówiono wszystkie instytucje komentowanej ustawy, uwzględniając każdy etap zamówień publicznych - od planowania poprzez przygotowanie, udzielenie oraz wykonanie zamówienia, jak również:
- zasady oraz tryby udzielania zamówień krajowych i unijnych,
- kontrolę udzielania zamówień publicznych,
- środki ochrony prawnej,
- organy właściwe w sprawach w niej uregulowanych.

Komentarz uwzględnia orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz doświadczenia dotychczasowej praktyki w zakresie zachowującym ich aktualność na gruncie nowych przepisów. Pomaga poruszać się po ustawie i jej nowych rozwiązaniach prawnych, zawiera także wytyczne pomocne w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania na wybór wykonawcy ze szczególnym zwróceniem uwagi na różnice w podejściu do procedur między dotychczasowymi i nowymi przepisami.

Książka "Prawo zamówień publicznych. Komentarz" - Andrzela Gawrońska-Baran, Ewa Wiktorowska, Adam Wiktorowski, Paweł Wójcik - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1340 stron i została wydana w 2021 r.