pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo spadkowe. Teoria. Orzecznictwo. Kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze

Autor książki:

Natalia Szok

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 326 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381287685
ISBN: 978-83-8128-768-5
Data: 2018-09-25
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Omówienie instytucji prawa spadkowego wzbogacone zostało przede wszystkim analizą orzeczeń sądów powszechnych, sądów administracyjnych oraz Sądu Najwyższego. Treści zawarte w książce zostały przedstawione w sposób, który pozwoli Czytelnikowi poznać i zrozumieć złożoność regulacji prawa spadkowego, a także zapoznać się z problemami, z którymi przyszło borykać się zarówno przedstawicielom doktryny, jak i judykatury.

Chcąc sprostać wymogom, jakie stawiane są aplikantom, w opracowaniu zawarto wybór różnorodnych stanów faktycznych, które pozwolą nie tylko zrozumieć specyfikę i mechanizm wykładni przepisów prawa spadkowego, ale także należycie przygotować się do przeprowadzanych w ramach aplikacji prawniczych kolokwiów czy egzaminów zawodowych.

W książce tej analizie poddano nie tylko przepisy Kodeksu cywilnego, ale również przepisy innych ustaw, m.in.. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, Kodeksu postępowania cywilnego czy ustawy - Prawo o notariacie, które zawierają regulacje prawne bezpośrednio związane z omawianą problematyką, z uwzględnieniem aktów wykonawczych. W treści publikacji omówiono również zmiany, które wprowadza do polskiego prawa spadkowego ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej.

Publikacja przeznaczona jest w szczególności dla osób, które odbywają szkolenie w ramach aplikacji radcowskiej, adwokackiej, notarialnej, komorniczej czy sędziowskiej, a także notariuszom, radcom prawnym i adwokatom, którzy na co dzień, w ramach wykonywania zawodu, zajmują się prawem spadkowym. Opracowanie to dedykowane jest również studentom prawa, którzy pragną pogłębić swą wiedzę ze wskazanego zakresu, a także wszystkim osobom, które wskutek okoliczności życiowych mają styczność z problematyką dziedziczenia.

Książka "Prawo spadkowe. Teoria. Orzecznictwo. Kazusy. Seria: Aplikacje Prawnicze" - Natalia Szok - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 326 stron i została wydana w 2018 r.