pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo o prokuraturze. Komentarz praktyczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380859876
ISBN: 978-83-8085-987-6
Data: 2019-12-05
102.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Komentarz został napisany przez praktyków, czyli czynnie zawodowo prokuratorów z myślą o praktykach, którzy z ustawą mają najczęściej do czynienia, bo zgodnie z jej przepisami funkcjonują. Takie założenie spowodowało, że koncentruje się on na ważnych i praktycznych z punktu widzenia każdego prokuratora kwestiach, a nie na zagadnieniach doktrynalnych. Komentarz jest jednocześnie głosem w prowadzonej aktualnie społecznej dyskusji o funkcjonowaniu prokuratury i jej znaczeniu w zwalczaniu patologii życia społecznego. Potrzeba napisania praktycznego przewodnika po Ustawie wynikała z korzyści jakie przyniosła obowiązującą od 2016 roku Ustawa Prawo o prokuraturze w stosunku do uchylonej, a uchwalonej jeszcze w 1985 roku Ustawy o prokuraturze. Ta ostatnia Ustawa była wielokrotnie nowelizowana i nie przystawała do zmienionego przeobrażeniami społecznymi dokonanymi po 1989 roku.

Komentarz wprowadza wiele potrzebnych instytucjonalnie rozwiązań. Przykładowo w sposób znaczący zmienia kształt postępowań dyscyplinarnych czyniąc je ważnym narzędziami kierowania prokuraturą. Jednocześnie w tym zakresie stała się ustawa remedium na przewlekłość i anachronizm poprzednich postępowań pozwalających na unikaniu odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej. Z drugiej strony Ustawa znacząco ogranicza znaczenie organów samorządu prokuratorskiego czyniąc je jedynie fasadowymi instytucjami bez wielkiego znaczenia dla funkcjonowania prokuratury.

Książka "Prawo o prokuraturze. Komentarz praktyczny" - Robert Kmieciak, Alfred Staszak - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2019 r. Cena 102.88 zł. Zapraszamy na zakupy!