pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo o notariacie. Komentarz. Wzory aktów notarialnych i poświadczeń

Autor książki:

Wojciech Gonet

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1636 s.
EAN: 9788382236262
ISBN: 978-83-8223-626-2
Data: 2022-08-01
283.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Stan prawny: 1 maja 2022 r.

Publikacja stanowi komentarz do ustawy - Prawo o notariacie napisany przez praktykujących notariuszy.

W dziale I zawarto omówienie przepisów regulujących ustrój notariatu (art. 1-78d) z uwzględnieniem aktualnych zmian, orzecznictwa i poglądów doktryny. Szczegółowo zostały przedstawione zagadnienia dotyczące np.: kompetencji notariusza, obowiązków i praw notariuszy, ich wynagrodzenia, zwolnienia od opłat, powoływania i odwoływania notariuszy, samorządu notarialnego, nadzoru nad notariatem, odpowiedzialności notariuszy za szkody, odpowiedzialności dyscyplinarnej oraz aplikantów i zastępców notarialnych.

W dziale II znajduje się komentarz do przepisów odnoszących się do czynności notarialnych (art. 79-112). Szczegółowo omówiono tam kwestie m.in.: rodzaju czynności, sposobu ich dokonywania, odmowy dokonania czynności notarialnej, jej stwierdzenia w protokole, uzasadnienia i zażalenia, a także czynności notarialnych, których nie można dokonywać wobec bliskich, aktów notarialnych, aktów poświadczenia dziedziczenia, doręczania poświadczeń.

Dodatkowo w publikacji zamieszczono wzory dokumentów najczęściej stosowanych w praktyce notarialnej, dostępne do pobrania w wersji elektronicznej ze strony www po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla notariuszy oraz zastępców i aplikantów notarialnych. Będzie przydatna także adwokatom, radcom prawnym, referendarzom, pośrednikom nieruchomości i innym osobom stykającym się w praktyce zawodowej z czynnościami notarialnymi.

Książka "Prawo o notariacie. Komentarz. Wzory aktów notarialnych i poświadczeń" - Wojciech Gonet - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1636 stron i została wydana w 2022 r. Cena 283.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.