pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo karne Studia prawnicze

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 468 s.
Wymiar: 135x220 mm
EAN: 9788381989213
ISBN: 978-83-8198-921-3
Data: 2020-10-07
88.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prawo karne jest podręcznikiem akademickim zawierającym kompleksowe opracowanie zagadnień z zakresu obowiązującego prawa karnego materialnego.

Podręcznik ten jest napisany przystępnym językiem i odbiega w tym zakresie od innych tego typu opracowań, w których zazwyczaj dominuje hermetyczny język dogmatyki prawa karnego.

W podręczniku omówiono całościowo naukę o przestępstwie i naukę o karze, z szerokim wykorzystaniem przykładów z części szczególnej Kodeksu karnego. Jednocześnie, obok tekstu wykładu zostały zawarte zadania warsztatowe. W 4. wydaniu podręcznika odniesiono się do nowelizacji prawa karnego z lat 2019-2020, m.in. wprowadzonych w ustawach specjalnych poświęconych interwencjom wymaganym przez zagrożenie epidemiologiczne.

Publikacja omawia zagadnienia dotyczące m.in.:
podstawowych problemów i pojęcia prawa karnego,
wykładni prawa karnego,
pojęcia przestępstwa,
czynu zabronionego,
kwalifikacji karnoprawnej czynu zabronionego,
środków reakcji karnoprawnej na przestępstwo,
środków probacyjnych,
kształtowania reakcji karnoprawnej na przestępstwo,
środków zabezpieczających.

Autorami podręcznika są prof. UW dr hab. Michał Królikowski oraz prof. UAM dr hab. Robert Zawłocki. W jego przygotowaniu wykorzystali nie tylko swoją wiedzę teoretyczną i doświadczenia dydaktyczne, lecz również praktyczną wiedzę prawniczą, związaną z ich pracą w prokuraturze, adwokaturze, Sejmie RP, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.

Jego adresatem są przede wszystkim studenci prawa. Jednakże stanowi on również kompendium wiedzy, z którego mogą korzystać praktycy, np. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci.

Książka "Prawo karne Studia prawnicze" - Michał Królikowski, Robert Zawłocki - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 468 stron i została wydana w 2020 r. Cena 88.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.