pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym

Autor książki:

Piotr Wróbel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788382463279
ISBN: 978-83-8246-327-9
Data: 2021-09-20
101.91  102.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Problematyka prawa do zwrotu podatku stanowi przykład wzajemnego oddziaływania i przenikania się prawa unijnego oraz prawa krajowego.

W publikacji przedstawiono zakres i treść prawa do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym, obejmującego oprócz kwoty głównej podatku także dodatkowe elementy, takie jak odsetki czy kwoty zapłacone na rzecz państwa lub pobrane przez państwo w bezpośrednim związku z tym podatkiem.

 Autor omawia ponadto:

  • zagadnienia dotyczące możliwości powoływania się przez jednostki na prawo do zwrotu podatku przed organami administracyjnymi i sądami krajowymi,
  • kwestie związane z wyborem właściwego roszczenia procesowego,
  • przesłanki i warunki powstania oraz wykonania prawa do zwrotu.

Poruszane zagadnienia stanowią ilustrację praktycznego wykonywania uprawnień unijnych przez sądy i organy administracyjne państw członkowskich.

 Książka będzie przydatna zarówno sędziom sądów administracyjnych, jak i stronom postępowań administracyjnych i sądowoadministracyjnych oraz ich pełnomocnikom przy wnoszeniu skarg lub skarg kasacyjnych.

Książka "Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym" - Piotr Wróbel - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2021 r. Cena 101.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]