pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prawo celne. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 528 s.
EAN: 9788382864359
ISBN: 978-83-8286-435-9
Data: 2022-07-20
149.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja zawiera analizę poszczególnych przepisów ustawy z 19.03.2004 r. - Prawo celne z odwołaniem do aktualnego orzecznictwa oraz odniesieniem do regulacji prawa celnego Unii Europejskiej. Uwzględnia najistotniejsze zmiany wynikające z wejścia w życie Unijnego Kodeksu Celnego oraz zmiany uchwalone w 2021 r. istotnie modyfikujące rozstrzyganie w sprawach celnych, a także przyjętą w 2022 r. nowelizację wynikającą ze zmian w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Komentarz odnosi się również do zmian o charakterze politycznym - wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE oraz z unii celnej, co oznacza koniec wspólnej polityki handlowej pomiędzy tymi dwoma podmiotami. Rola przepisów celnych wzrosła także w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, co przekłada się na stosowanie środków polityki handlowej w wymianie towarowej z Rosją i Białorusią.

W książce zawarto szereg komentarzy i praktycznych uwag odnoszących się do przepisów krajowego oraz unijnego prawa celnego, popartych obszernym orzecznictwem sądów administracyjnych i stanowiskiem doktryny.

Jest to pozycja oczekiwana nie tylko przez biznes związany z międzynarodowym obrotem towarowym, ale i inne podmioty oraz instytucje zainteresowane taką książką - od samych celników i innych pracowników KAS, przez międzynarodowych przewoźników, spedytorów i logistyków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów,
adwokatów, doradców podatkowych, agentów celnych, radców prawnych, sędziów i prokuratorów, ale i studentów wielu kierunków studiów - od studentów prawa czy ekonomii po politologów i specjalistów kierunków TSL. ( )
Nowoczesny komentarz do - przecież skomplikowanych regulacji międzynarodowego
handlu towarami - jest konieczny dla prawidłowej realizacji praw i obowiązków stron
włączonych w międzynarodowy łańcuch dostaw towarowych .

Prof. dr hab. Wiesław Czyżowicz

Książka "Prawo celne. Komentarz" - Edward Komorowski, Mirosława Laszuk, Robert Michalski - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2022 r. Cena 149.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.